کارلوس گون: احتمال فروپاشی اتحاد رنو نیسان میتسوبیشی وجود دارد

مدیرعامل سابق نیسان یعنی کارلوس گون، بر این باور است ویروس کرونا تحولات زیادی در صنعت خودرو ایجاد کرده و به ائتلاف‌های بیشتر منجر خواهد شد. آقای گون در مصاحبه اخیر خود با CNBC گفته حتی با پیدا شدن و توزیع واکسن کووید 19، صنعت خودرو تغییرات گسترده‌ای پیش روی خود خواهد داشت.

به اعتقاد مرد جنجالی جهان خودرو، کمپانی‌هایی که برنامه و استراتژی مناسبی برای آینده ندارند، به طعمه‌ای برای شرکت‌های قوی‌تر تبدیل خواهند شد. جالب آنکه بر اساس پیش‌بینی‌های آقای گون، برندهایی مثل نیسان، رنو و میتسوبیشی ممکن است قربانی تحولات موجود شوند. وی در این باره گفته:

«من درباره آنچه می‌دانم، چندان خوش‌بین نیستم؛ مخصوصا با در نظر گرفتن بهانه‌ها و توضیحاتی که مدیران در توجیه شرایط سخت مربوط به مدل‌های نیسان، رنو و میتسوبیشی ارائه می‌کنند.»

کارلوس گون که از او به عنوان ناجی نیسان یاد می‌شود، در ادامه مصاحبه خود به تمجید از ایلان ماسک و تسلا پرداخته و افزوده این خودروساز کالیفرنیایی پیشتاز صنعت خودرو محسوب می‌شود، به‌ویژه در شرایط کرونایی دنیا که ارزش سهام تسلا 400 درصد رشد داشته است.

آقای گون این رشد خیره‌کننده را بسیار با اهمیت دانسته و آن را نشانه‌ای از سمت و سوی بازار در سال‌های آینده تلقی می‌کند. او بهره‌برداری از تمام پتانسیل‌های تسلا و تزریق هیجان به بازارها را کار فوق‌العاده ایلان ماسک نامیده و اضافه کرده این کار در نهایت به نفع آنها تمام خواهد شد.

کارلوس گون

نکته جالب توجه اینکه مصاحبه کارلوس گون و CNBC به صورت مجازی و از سکونتگاه وی در لبنان انجام شده است. شاید بدانید که این مدیرعامل پر سر و صدا در روزهای پایانی دسامبر سال 2019، طی عملیاتی پیچیده از ژاپن گریخت و در نهایت سر از لبنان در آورد. آقای گون امیدوار است روزی بتواند بدون هیچ دردسر یا ترسی از دستگیری مجدد، خاک این کشور را ترک کند. کارلوس گون موافقت آمریکا و ژاپن برای استرداد دو تن از افرادی را که در فراری دادن وی نقش داشته‌اند، تعجب‌برانگیز اعلام کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟