آیپد پرو احتمالا با پشتیبانی از 5G موج میلی‌متری معرفی می‌شود

شایعه‌های مختلفی حاکی از آن است که اپل قصد دارد سال آینده میلادی آیپد پرو بالا رده 12.9 اینچی با نمایشگر مینی LED روانه بازار کند. براساس اعلام برخی منابع آگاه، این دستگاه قدرتمند از شبکه 5G با فناوری طیف موج میلی‌متری یا «mmWave» نیز پشتیبانی می‌کند.

در کنار معرفی آیپد پرو بالارده 12.9 اینچی، شایعه‌هایی نیز در مورد رونمایی از مدل 11 اینچی آیپد پرو با بهره مندی از نمایشگر مینی LED مطرح شده است؛ هرچند هنوز اطلاعات کمی در مورد آن منتشر شده است.

به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها به موفقیت‌های خوبی در توسعه ماژول‌های «mmWave AiP» برای گوشی‌های آیفون نسل بعدی خود رسیده‌اند. با این حساب احتمال به کار گرفتن این فناوری در نسل بعدی آیپد‌های اپل نیز قوت می‌گیرد.

براساس اعلام برخی منابع آگاه، اپل در طراحی و توسعه ماژول‌هایAiP به مرز خودکفایی رسیده است. احتمالا دستگاه‌های رده بالا اپل همچون مدل‌های پیشرفته آیپد که قرار است سال 2021 به بازار عرضه شوند، با فناوری طیف موج میلی‌متری یا  mmWave به بازار عرضه شوند.

با وجودی که هنوز نام محصولاتی که با این فناوری رونمایی خواهند شد، مشخص نشده است؛ اما تقریبا قطعی است که آیپد پرو بالا رده یکی از دستگاه‌هایی است که با پشتیبانی از شبکه 5G و فناوری mmWave  رونمایی خواهد شد.

در شبکه 5G  امکان استفاده از موج میلی‌متری یا mmWave وجود دارد که می‌تواند سرعت بالای اینترنت نسل پنجم را در اختیار کاربران قرار دهد.

موج میلی‌متری سیگنالی است که طول موجش به صورت میلی‌متری اندازه گیری می‌شود. با فناوری موج میلی‌متری می‌‌توان ظرفیت بیشتری را برای انتقال داده در اختیار داشت. در واقع mmWave ظرفیت گسترده‌ای را در محدوده فرکانسی پایین ارائه می‌دهد و آن را برای در اختیار داشتن پهنای باند بیشتر در مناطق با جمعیت متراکم شهری ایده آل می‌کند.

مدل‌های مختلف آیفون 12 در ایالات متحده به صورت انحصاری از فناوری mmWave پشتیبانی می‌کنند. انتظار می‌رود سال آینده میلادی، گوشی‌های آیفون بتوانند به صورت گسترده‌تری از این فناوری بهره ببرند. ظاهرا اپل سخت در تلاش است تا ماژول‌های AiP  را توسعه داده و قدم بزرگ‌تری به سمت توسعه ماژول‌های «RF-FEM» با هدف تامین مودم برای دستگاه‌هایش بردارد.

«مینگ-چی کو» تحلیلگر اپل معتقد است که تولید آیپد پرو با نمایشگر مینی LED در سه ماهه چهارم 2020 آغاز می‌شود. انتظار می‌رود نیمه اول سال 2021 این دستگاه‌ها به بازار عرضه شوند. همچنین به نظر می‌رسد که آیپد پرو با نمایشگر مینی‌ LED نیز اوایل سال 2021 معرفی شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟