امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد

وزارت بهداشت امارات متحده عربی از اثربخشی ۸۶ درصدی واکسن کرونا شرکت چینی «سینوفارم» در مرحله نهایی کارآزمایی بالینی خبر داد.

امارات تیر ماه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا سینوفارم را شروع کرد و اواخر شهریور ماه برای اولین بار در دنیا پس از چین مجوز تزریق اورژانسی آن به برخی گروه‌های خاص را داد. حال وزارت بهداشت امارات با انتشار بیانیه‌ای از اثربخشی ۸۶ درصدی این واکسن خبر می‌دهد. این واکسن از ویروس غیرفعال شده استفاده می‌کند و در دو نوبت تزریق می‌شود.

وزارت بهداشت امارات اضافه کرد که واکسن چینی مورد بحث در بدن ۹۹ درصد از شرکت کنندگان آنتی بادی تولید کرده و در جلوگیری از ابتلای افراد به نوع متوسط و شدید کووید-۱۹ صد درصد اثربخش بوده است. امارات در مورد جزئیات کارآزمایی بالینی از جمله آمار واکسن در برابر پلاسیبو و همچنین عوارض جانبی اطلاعاتی منتشر نکرد.

امارات همچنین اعلام کرد که واکسن سینوفارم را به طور رسمی ثبت کرده و تاکنون ۳۱ هزار داوطلب از ۱۲۵ ملیت مختلف در کارآزمایی‌های بالینی این کشور شرکت کرده‌اند. ابوظبی، پایتخت امارات هفته جاری برای مشارکت داوطلبان در کارآزمایی‌های بالینی واکسن کرونا روسیه یعنی «اسپوتنیک V» فراخوان داد.

امارات متحده عربی با جمعیتی در حدود ۹ میلیون نفر، ۱۷۸ هزار و ۸۳۷ نفر مبتلا به ویروس کرونا دارد و ۵۹۶ نفر از جمعیت آن بر اثر ابتلا به ویروس جان باخته‌اند. امارات تاکنون واکسن سینوفارم را تحت برنامه استفاده اورژانسی به حدود یک میلیون نفر تزریق کرده که «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» نایب رییس امارات و حاکم دبی و «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه و همکاری بین الملل امارات جزو آنها هستند.

سرور ابری

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟