توقف فروش خودروهای درون سوز هوندا تا سال 2022 در اروپا

هوندا در حال تبدیل شدن به یک تولیدکننده تمام برقی است و این سال ها آخرین سال های فعالیت این کمپانی ژاپنی در اروپا تحت عنوان یک تولیدکننده خودروهای درون‌سوز است.

یان هاولز؛ معاون ارشد هوندا موتور در اروپا چندی پیش ضمن تایید این خبر گفت:

«هوندا قصد دارد تا پایان سال 2022 فروش و عرضه خودروهای درون‌سوز را در اروپا متوقف کند.»

هرچند اصلا انتظار نمی‌رفت که هوندا به این سرعت بتواند برای توقف تولید خودروهای درون‌سوز برنامه‌ریزی کند اما واقعیت این است که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای خودروهای تولیدی هوندا به قدری زیاد است که این خودروساز سال گذشته ناچار شد با تسلا همکاری کند تا مورد جریمه سازمان‌های حفاظتی قرار نگیرد.

خودروهای درون‌سوز

بسیاری معتقدند که کاهش فروش خودروهای درون‌سوز و یا پرداخت جریمه بابت انتشار بیش‌از اندازه گازهای گلخانه‌ای چندان نتیجه بخش نیست و تنها در حالتی می‌توان واقعا میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای را کنترل کرد که خودروسازان تنها خودروهایی را بفروشند که دوست‌دار محیط زیست هستند.

در خصوص هوندا این امر با حرکت به سمت تولید خودروهای هیبریدی و تمام برقی رخ خواهد داد.

مدیران هوندا مدعی هستند که این تنها ابتدای ماجراست و در طولانی مدت این کمپانی قصد دارد حتی تولید خودروهای هیبریدی را نیز به حداقل‌ترین حالت ممکن خود برساند. براساس جدول زمان‌بندی این شرکت تا سال 2035 دیگر خودروی هیبریدی تولید نخواهد کرد.

مدیران هوندا می‌گویند آن‌ها نمی‌توانند در ابتدای امر و به صورت مستقیم به سمت تولید خودروهای تمام الکتریک گام بردارند و تنها دلیل این موضوع نیز به بعد اقتصادی جریان برمی‌گردد. یک خودرو تمام الکتریک نسبت به نمونه درون‌سوز و یا حتی هیبرید خود در حدود ۵۰ درصد گران‌تر است و به‌علاوه چالش‌های مربوط به میزان مسافت قابل‌پیمایش نیز برای این خودروها وجود دارد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟