اعضای نیروی فضایی آمریکا از این پس «گاردین» نامیده می‌شوند

معاون اول رییس جمهور آمریکا در مراسم اولین سالگرد تأسیس نیروی فضایی اعلام کرد که اعضای این نیرو از این به بعد با نام «گاردین» فراخوانده می‌شوند.

«مایک پنس»، معاون اول ترامپ در مراسم نخستین سالگرد تأسیس نیروی فضایی ایالات متحده اعلام کرد که اعضای این نیرو از این پس گاردین (Guardian) یا همان نگهبان نامیده می‌شوند. در این مراسم «مایکل هاپکینز»، فضانورد آمریکایی که مدتی قبل همراه با سه فضانورد دیگر به ایستگاه فضایی بین المللی رفت، با جدایی از نیروی هوایی رسماً به عضویت نیروی فضایی درآمد.

پنس افزود نیروی فضایی که حالا یک سال از تأسیسش می‌گذرد، ۲ هزار نیرو دارد و ۳ هزار و ۶۰۰ افسر ارتش آمریکا در حال نام‌نویسی برای انتقالی گرفتن و پیوستن به آن هستند. وی اضافه کرد که ۶ هزار نیروی جدید نیز در «آینده کوتاه» به این شاخه از ارتش ملحق خواهند شد.

سرور ابری

دونالد ترامپ فوریه ۲۰۱۹ فرمان تشکیل نیروی فضایی را به وزارت دفاع آمریکا داد. این نیرو ۱۰ ماه بعد تشکیل شد و جدیدترین شاخه ارتش آمریکا پس از تشکیل نیروی هوایی در سال ۱۹۴۷ لقب گرفت.

نیروی فضایی به طور رسمی بخشی از نیروی هوایی آمریکاست و مسئول «سازمان دهی، آموزش و تجهیز نیروهای فضایی به منظور محافظت از منافع ایالات متحده و هم‌پیمانان آن در فضا و فراهم‌آوری توامندی‌های فضایی برای نیروی مشترک است».

از دیگر اهداف نیروی فضایی آمریکا می‌توان به جذب متخصصین حرفه‌ای نظامی در حوزه فضا، توسعه ماهواره‌های مخابراتی پیشرفته و سیستم‌های نظامی فضایی اشاره کرد. این نیرو به منظور مستحکم‌تر جایگاه آمریکا در فضا شکل گرفت که توسط رقبایی همچون چین و روسیه تهدید می‌شود.

لوگو و شعار رسمی نیروی فضایی آمریکا مرداد ماه امسال رونمایی شد. اوایل بهمن ماه سال قبل نیز ترامپ از نشان رسمی این نیرو رونمایی کرد که شباهت زیاد آن به لوگوی یکی از نیروهای فیلم پیشتازان فضا انتقادات بسیاری از طرفداران این فیلم را برانگیخت.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟