جزئیات ثبت نام تست انسانی واکسن ایرانی کرونا اعلام شد

جزئیات ثبت نام تست انسانی واکسن ایرانی کرونا اعلام شد

مراحل ایمنی و ایمنی زایی واکسن غیر فعال شده کووید ۱۹ در قالب مطالعه فاز یک انسانی آغاز و شرایط کسانی که قصد ثبت نام تست انسانی واکسن ایرانی کرونا را دارند اعلام شده است. پیش‌تر گفته شده بود اگر مشکل حادی برای تست‌دهندگان پیش بیاید به آنها دیه اعطا می‌شود.

بر اساس گزارشی که باشگاه خبرنگاران جوان منتشر کرده، شرکت «شفا فارمد» وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای نخستین بار در کشور واکسن ویروس کرونای غیر فعال (ویروس کشته شده) را پس از انجام مراحل مختلف تحقیق و توسعه، مطالعات حیوانی و اخذ کلیه مجوز‌های قانونی از سازمان غذا و دارو و کمیته ملی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، آماده مطالعه انسانی کرده است.

هم اکنون مراحل ایمنی و ایمنی زایی واکسن غیر فعال شده کووید ۱۹ در قالب مطالعه فاز یک انسانی آغاز شده است و داوطلبانی که قصد شرکت در این کارآزمایی بالینی را دارند، باید برای ثبت نام با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند و دارای شرایط زیر باشند:

  • سن ۱۸ تا ۵۰ سال
  • عدم ابتلا به کووید ۱۹ در ماه‌های گذشته یا در حال حاضر
  • عدم تماس با فرد مبتلا به کرونا در ۱۴ روز اخیر
  • فاقد هر گونه بیماری حاد یا مزمن جسمی یا روحی
  • امکان حداقل یک هفته اقامت رایگان در هتلی در تهران
  • در دسترس بودن ۲۸ روز در تهران یا اقامت ۲۸ روزه در هتل

در فاز اول بعد از تزریق اول واکسن، یک بار آنتی‌بادی افراد چک می‌شود تا بررسی شود میزان آنتی بادی چقدر افزایش می‌یابد. بعد از دو هفته تزریق دوم انجام می‌شود و دوباره بررسی‌ها انجام می‌شود. همه این موارد به طور دقیق در پروتکلی تدوین شده که انجام می‌شود. گفتنی است واکسن کرونا به کودکان و همچنین زنان باردار تزریق نمی‌شود.

همچنین اعلام شده این موارد صرفا به عنوان پیش فرض‌های اولیه شرکت در این طرح است و داوطلبان باید لیست کاملی از معاینات و آزمایش‌های تخصصی را پس از مراجعه حضوری به صورت رایگان انجام دهند و سایر شرایط بالینی را نیز احراز کنند.

پیش‌تر مدیرعامل این مرکز اعلام کرده بود اگر مساله حادی برای داوطلبین پیش بیاید، به آنها دیه داده می‌شود. «مینو محرز» در گفتگو با خبرآنلاین گفته بود: «معمولا در این شرایط به داوطلبان جایزه‌ای هم در نظر گرفته می‌شود، اگر مشکلی برایشان پیش بیاید بیمه هستند و خدایی نکرده اگر مسئله حادتری پیش بیاید دیه داده می‌شود.»

آیا شما حاضر به داوطلب بودن برای تست واکسن ایرانی کرونا هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات ۵۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato