لپ‌تاپ‌های مجهز به ویندوز 10X با قابلیت «استندبای مدرن» از راه می‌رسند

مایکروسافت به دنبال انتشار نسخه جدیدی از ویندوز به نام ویندوز 10X است تا رفتارهای مشابه گوشی‌های هوشمند را به دنیای کامپیوترها بیاورد. اخیرا یکی از ویژگی‌های جدید این سیستم عامل مشخص شده که «استندبای مدرن» نام دارد.

مایکروسافت می‌خواهد دستگاه‌های مجهز به ویندوز 10X اطمینان‌پذیری بالایی داشته باشند، کاربران به راحتی بتوانند با آن‌ها کار کنند و همچنین فرایند بروزرسانی هم دشوار نباشد. این کمپانی برای دستیابی به هدف خود، چندین ویژگی برای این سیستم عامل درنظر می‌گیرد که یکی از آن‌ها که به تازگی تایید شده، استندبای مدرن است.

مدرن استندبای همراه با سیستم عامل ویندوز ۱۰ معرفی شد و نسخه جدیدی از قابلیت «Connected Standby» ویندوز ۸.۱ محسوب می‌شود. این ویژگی مربوط به حالت بیکار (Idle) با مصرف انرژی پایین می‌شود که به کامپیوتر شما در صورت ارتباط با شبکه، امکان بروزرسانی می‌دهد.

ویندوز 10x

تفاوت اصلی میان استاندارد مدرن و Connected Standby، امکان فعال باقی ماندن فعالیت‌های پس زمینه مانند آپدیت‌های سیستم یا دانلودهای توسط برنامه‌ها در نسخه جدید است. این ویژگی برای محصولات مجهز به ویندوز 10X کارایی بالایی خواهد داشت.

این سیستم عامل تنها قادر به اجرای برنامه‌های پیشرفته وب (PWA) اپ‌های پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP) است، بنابراین کاربران می‌توانند انتظار دسترسی فوری به اپ‌ها را داشته باشند و همیشه آپدیت باقی بمانند.

در حالی که استندبای مدرن یک قابلیت با عمر چندین سال است، مایکروسافت می‌تواند آن را بروز کند. این کمپانی می‌تواند بجای سرمایه‌گذاری روی استاندارهای جدید، از این ویژگی در دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز 10X استفاده کند.

انتظار می‌رود اولین لپ‌تاپ‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز 10X در نیمه دوم سال آینده میلادی از راه برسند و احتمالا تا آن زمان، شاهد انتشار گزارش‌ها و اطلاعات بیشتری درباره قابلیت‌ها آن‌ها خواهیم بود. در نهایت باید منتظر ماند و دید کاربران از سیستم عامل و دستگاه‌های مجهز به آن استقبال می‌کنند یا مایکروسافت با یک شکست جدید مواجه می‌شود. این کمپانی تمرکز ویژه‌ای روی این سیستم عامل دارد.

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟