ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

پایان یک عصر؛ سیویک تایپ R آخرین محصول غیر هیبریدی هوندا خواهد بود

شرکت هوندا قصد دارد تا سبد محصولات خود را تا سال 2022 مجهز به قوای محرکه الکتریکی کند. در این وسط یک استثنا وجود دارد و آن نسل بعد خودروی اسپرت هوندا یعنی سیویک تایپ ...

شرکت هوندا قصد دارد تا سبد محصولات خود را تا سال 2022 مجهز به قوای محرکه الکتریکی کند. در این وسط یک استثنا وجود دارد و آن نسل بعد خودروی اسپرت هوندا یعنی سیویک تایپ R است که همچنان مجهز به موتور توربوشارژر بنزین سوز خواهد بود و خبری از قوای محرکه الکتریکی یا هیبریدی در آن نخواهد بود.

سیویک تایپ R

هوندا همانند سایر خودروسازان بزرگ با توجه به قوانین سفت و سخت محیط زیستی باید به سرعت سبد محصولاتش را به صورت الکتریکی و هیبریدی در بیاورد. با این وجود نسل یازدهم هوندا سیویک Type R که قرار است در سال 2022 عرضه شود شامل این مسئله نخواهد شد.

هوندا قرار است به زودی نسل یازدهم سیویک که یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین محصولات خود است را عرضه کند و پس از آن نیز مدل پرچم دار یعنی سیویک Type R عرضه خواهد شد.

نسل فعلی Type R بر پایه مدل 5 درب (سدان) عرضه شده است. این در حالی است که نسل قبلی بر پایه مدل هاچبک 3 درب عرضه شده بود.

گرچه با توجه به تصاویر جاسوسی منتشر شده از آزمایشات میدانی هوندا به نظر می‌رسد نسل بعدی نیز بر پایه مدل سدان خواهد بود. هوندا کلیدی ترین تغییرات را تغییر در فضای داخلی و ارائه سطح جدیدی از سیستم های صوتی و ارتباطی در کنار کیفیت بالای مواد کار شده در داخل اتاق عنوان کرده است.

همچنین فاصله بین دو محور نیز برای افزایش فضای داخل اتاق بیشتر خواهد شد.

مدل Type R نیز مجهز به صندلی های اسپرت و مسابقه‌ای با تریم رنگی خواهد شد و با توجه به این که این مدل تنها به صورت دنده دستی عرضه می‌شود دسته دنده نیز از آلومینیوم برس خورده خواهد بود.

در بخش قوای محرکه نیز انتظار می‌رود که موتور 2 لیتری توربوشارژر مجهز به مهندسی خاص و اختصاصی شرکت هوندا شود و یک رقیب سر سخت در انتظار هاچبک ها و خودروهای اسپرت دیفرانسیل جلو خواهد بود.

سیستم تعلیق در جلو نیز از نوع «Strut دو محوره» خواهد بود. همچنین یک دیفرانسیل محدود کننده لغزش برای کنترل انتقال نیرو به چرخ های جلو استفاده خواهد شد.

در محور عقب نیز سیستم تعلیق اتصال چندگانه موسوم به مولتی لینک استفاده خواهد شد. فنرها نیز قابلیت تنظیم و تغییر حالت دارند و می‌توان بسته به حالت رانندگی میزان میرایی آن را تغییر داد.

قیمت پایه این خودروی اسپرت و دوست داشتنی نیز از 35 هزار پوند آغاز خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی