ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

امکان استفاده از بیمه در مشاوره آنلاین توسط دکتر ساینا فراهم شد

برای اولین بار در کشور امکان استفاده از بیمه برای کاهش هزینه‌ مشاوره آنلاین توسط دکتر ساینا فراهم شده است تا دارندگان دفترچه‌های بیمه بتوانند از تمامی خدمات مشاوره آنلاین شامل پزشکی، روانشناسی، تغذیه و... ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۰

برای اولین بار در کشور امکان استفاده از بیمه برای کاهش هزینه‌ مشاوره آنلاین توسط دکتر ساینا فراهم شده است تا دارندگان دفترچه‌های بیمه بتوانند از تمامی خدمات مشاوره آنلاین شامل پزشکی، روانشناسی، تغذیه و... با پوشش بیمه‌ای بهره‌مند شوند.

با توجه به محدودیت‌های تردد کرونایی و افزایش مراجعات غیرحضوری، سامانه‌های مشاوره آنلاین پزشکی می‌توانند با فراهم کردن تسهیلاتی برای افراد مراجعه کننده به حفظ سلامتی‌شان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند. راه اندازی امکانی که بر اساس آن مراجعین بتوانند از مزیت دفترچه بیمه خود در مشاوره‌های آنلاین پزشکی هم بهره‌مند شوند یکی از تسهیلاتی است که به تازگی در کشور راه اندازی شده است.

با توجه به رشد فناوری و مشکلاتی مانند ترافیک که کلان‌ شهرها با آن رو به رو هستند، بهره‌مندی از مشاوره آنلاین پزشکی در کشورهای مختلف به گزینه‌ای رایج در حوزه‌های خدمات پزشکی و روانشناسی تبدیل شده است. یکی از مزیت‌های مشاوره آنلاین دسترسی به پزشکان متخصصی است که فاصله جغرافیایی زیادی با مراجعه کننده دارد اما برخی از امتیازهایی که در مشاوره حضوری وجود دارد هنوز در مشاوره آنلاین فراهم نشده است و استارت‌آپ‌های مختلف سعی در رفع این مسائل دارند که یکی از این امتیازات پذیرش و تائید بیمه در مراجعات آنلاین است.

امکان مشاوره پزشکی آنلاین در ایران از سال ۱۳۹۵ فراهم شده اما برای اولین بار است که دفترچه بیمه درمانی می‌تواند برای کاهش هزینه‌های مراجعین غیر حضوری موثر باشد.

چرا استفاده از امتیاز بیمه در مشاوره پزشکی آنلاین مهم است؟

استفاده از بیمه در مراجعات آنلاین مزایای مختلفی دارد که شاید اصلی‌ترین آن مربوط به پاندمی کرونا و اثراتش باشد. در درجه اول محدودیت‌های تردد و توصیه به عدم مراجعات حضوری برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی به خصوص در اماکنی که احتمال وجود فرد مبتلا در آنجا زیاد است، انگیزه‌ای برای سیاستگذار و بخش خصوصی ایجاد می‌کند که در جهت تقویت سیستم‌های مشاوره پزشکی آنلاین گام بردارد. از طرف دیگر تعطیلی کسب‌و‌کارها، فشار اقتصادی را به افراد وارد کرده که ممکن است سهم سلامت را در سبد خانوار کاهش دهد. از این روی سیاست‌گذار حوزه سلامت می‌تواند با استفاده از ظرفیت استارت‌آپ‌ها به دنبال راه حلی باشد تا با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی کمترین آسیب به سلامت جامعه وارد شود.

اما جدا از بحث کرونا از آن جایی که دسترسی به پزشکان به صورت غیرحضوری آسان‌تر است، امکان افزایش مراجعات فرد وجود دارد. همچنین با توجه به برخی محدودیت‌هایی که بستر خدمات پزشکی آنلاین با آن مواجه است، درمان کامل و دقیق احتمالا به زمان و تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد؛ ارسال تصاویر و گزارش مداوم نشانه‌های بیماری و روند بهبودی در سامانه آنلاین نیز یکی دیگر از دلایلی است که می‌تواند منجر به افزایش تعداد جلسات و بالتبع آن هزینه‌های مراجعه کننده شود.

به عنوان نمونه سامانه دکتر ساینا از ابتدای تاسیس تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار مشاوره آنلاین داشته است که به نظر می‌رسد با توجه به فرهنگ جدید سلامت و تغییراتی که در سبک زندگی افراد به وجود آمده است این آمار روز به روز افزایش خواهد یافت.

از همین روی نیاز به استفاده از خدماتی مشابه بیمه در سبد سلامت آنلاین کشور حس می‌شود که برای اولین بار توسط یکی از سامانه‌های مشاوره پزشکی آنلاین در کشور ارائه شده است. بر این اساس دارندگان دفترچه‌های بیمه پایه معتبر مانند دفترچه سازمان تامین اجتماعی، خدمات درمانی و... می‌توانند با مراجعه به سامانه دکتر ساینا از پوشش بیمه‌ای مشاوره آنلاین این سامانه استفاده کنند.

نحوه استفاده از دفترچه بیمه در مشاوره پزشکی آنلاین

مراجعین دارای دفترچه بیمه معتبر می‌توانند بعد از مراجعه به سایت دکتر ساینا، نام و نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد کنند. سرویس این سامانه بیمه فرد را اعتبار سنجی کرده و در صورت تایید اطلاعات، کسر هزینه را روی حق مشاوره اعمال می‌کند.

یکی از بزرگترین مزایای این طرح دکتر ساینا، پوشش برخی از خدمات مانند روانشناسی یا تغذیه است که در حالت عادی مشمول بیمه نمی‌شوند. به این ترتیب در تمامی تخصص‌ها با هزینه کمتر با پزشکان فوق‌تخصص و متخصص در ارتباط هستید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی