پیام‌رسان سیگنال از دسترس خارج شد

کاربران ایرانی ظهر امروز، از اختلال‌هایی در دسترسی به وبسایت سیگنال خبر دادند و از دقایقی پیش استفاده از اپلیکیشن آن نیز بدون فیلترشکن امکان پذیر نیست. پیش از این دسترسی به سیگنال از طریق مارکت‌های اندرویدی و فروشگاه‌های اپلیکیشن داخلی برای ایرانیان مسدود شده بود.

پیام‌رسان سیگنال که این روزها محل مهاجرت بسیاری از کاربران در سطح کل جهان از واتس‌اپ شده است، از ۲۵ دی ماه توسط اپ‌استورهای ایرانی حذف شد و اکنون نیز سایت و اپلیکیشن سیگنال به طور کلی از دسترس کاربران ایرانی خارج شده است.

وبسایت Open Observatory ساعاتی پیش اولین گزارش‌های تاییدی بر مسدودسازی سیگنال در ایران را در فضای مجازی منتشر ساخت.

در روزهای اخیر خبرها حکایت از افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال در سطح جهان و پس از سیاست‌های جدید واتساپ می‌داد. البته آمار دانلود سیگنال در کشور ایران مشخص نیست اما کاربران بسیاری همگام با جهانیان سیگنال را نصب کردند.

سیگنال بر اساس گزارش‌های مختلف از امن‌ترین شبکه‌های پیام‌رسان برای کاربران به شمار می‌رود. بررسی‌های فنی نشان می‌دهد که فیلترینگ این پیام رسان از طرف لایه‌های بالاتری نظیر شرکت ارتباطات زیرساخت صورت گرفته و در سطح ISPها انجام نشده است.

سیگنال چندمین پیام رسان اجتماعی است که در دولت دوازدهم فیلتر می‌شود و در نهایت باید دید این پیام رسان فیلتر خواهد ماند یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟