وزارت ارتباطات رای مثبت وزیر ارتباطات در فیلترینگ سیگنال را تکذیب کرد

مدیر کل روابط عمومی وزارت ارتباطات خبر منتشر شده از خبرگزاری رجانیوز مبنی بر اینکه وزیر ارتباطات در کارگروه فیلترینگ، به مسدودسازی «سیگنال» رای مثبت داده را از اساس کذب خواند و این مساله را رد کرد.

«جمال هادیان»، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «‌خبر رجانیوز مبنی بر رای مثبت وزیر ارتباطات به انسداد پیام رسان سیگنال، کذب محض است.» این واکنش در قبال خبری منتشر شده از سوی رجانیوز است که در آن گفته شده بود وزارت ارتباطات نسبت به فیلترینگ سیگنال رای مثبت داشته است. متن خبری که تکذیب شده به شرح زیر است:

«به نقل از یک منبع آگاه اختلال در دسترسی به پیام‌رسان سیگنال (SIGNAL) مربوط به مصوبه‌ای در سال ۱۳۹۵ توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه است که اخیرا بر اساس همان مصوبه بعضی اپراتورها اقدام اعمال برخی محدودیت‌ها روی این پیام‌رسان کرده اند. با توجه به کثرت اعضاء دولتی در این کارگروه هیچ مصوبه ای بدون رای اعضای دولتیِ این کارگروه رای نمی آورد.»

البته مدیر کل روابط عمومی وزارت ارتباطات به شخص وزیر ارتباطات اشاره می‌کند هر چند در صورتی که خبر رسانه درست باشد، وزارت ارتباطات در دوره قبلی‌اش به مدیریت «محمود واعظی» با این مسئله موافقت کرده است. این موضوع مشخص نیست و نمی‌توان درباره آن نتیجه گیری کرد.

همه این حواشی از جایی سرچشمه می‌گیرد که روز گذشته سیگنال در ایران از دسترس خارج و فیلتر شد. صبح امروز نیز سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که به دنبال مسدودسازی پیام رسان‌های اجتماعی و همچنین فضای مجازی نیست. در نتیجه، مشخص نیست دستور فیلترینگ سیگنال قدیمی بوده است یا جدید، و حتی مشخص نیست از کجا صادر شده است. با این همه، وزارت ارتباطات با مدیریت آذری جهرمی اکنون توسط مدیر روابط عمومی‌اش اعلام کرده است که در این رابطه نقشی نداشته است اما درباره اینکه چه کسانی رای مثبت داده‌اند هم اظهار نظری نکرده است.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟