درآمد فصلی اپل برای نخستین بار از مرز 100 میلیارد دلار گذشت

در آمد اپل برای نخستین بار در طول تاریخ فعالیت خود، در بازه زمانی سه ماهه اول سال مالی 2021 به رقمی درحدود 111.4 میلیارد دلار رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. بدین ترتیب سود هر سهم یا EPS اپل به 1.68 دلار رسیده است.

درآمد سه ماهه اول سال مالی 2021 اپل نشان می‌دهد گوشی‌های آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس توانسته‌اند جای خود را به خوبی در بازار باز کنند.

با وجودی که امسال فروش جدیدترین آیفون‌های اپل نسبت به سال‌های قبل کمی با تاخیر همراه بود، اما با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شد و اپل از طریق فروش گوشی‌های آیفون جدیدش بیش از 65 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. این بالاترین رکورد فروش آیفون اپل طی سال‌های فعالیت این شرکت است. رکورد قبلی مربوط به سه ماهه اول 2018 است که درآمد اپل از فروش گوشی‌های آیفون در آن مقطع زمانی به 61.58 میلیارد دلار رسیده بود.

برخی بر این باورند که گوشی‌های سری آیفون 12 به دلیل پشتیبانی از شبکه 5G توانسته‌اند جذابیت خاصی در بین کاربران ایجاد کنند و همین مساله باعث فروش خوب گوشی‌های این سری شده است.

از سوی دیگر به دلیل همه گیری کرونا، خانه نشینی بسیاری از کاربران و نیاز به آموزش از راه دور باعث شد که محصولات دیگری همچون مک‌بوک‌ و آیپد اپل نیز فروش بی‌نظیری داشته باشند. در سه ماهه پایانی سال 2020، فروش آیپد با رشد 41 درصد و فروش سیستم‌های مک با رشد 21 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، روبرو شد.

«تیم کوک» مدیرعامل اپل در تماسی با سرمایه گذاران اعلام کرد که تعداد دستگاه‌های فعال اپل در سراسر جهان طی سه ماهه گذشته از مرز 1.65 میلیارد دستگاه عبور کرده و از این تعداد دستگاه فعال، یک میلیارد آن را گوشی‌های آیفون تشکیل می‌دهند.

محصولات دیگر اپل همچون ایرپاد، ایرپاد پرو و اپل واچ نیز رشد فروش خوب 30 درصدی را نسبت به سال قبل از آن خود کردند.

از سوی دیگر اپل جدیدترین سرویس اشتراک پولی خود را با نام اپل فیتنس پلاس (Apple Fitness Plus) معرفی کرد تا بتواند در کنار فروش محصولات سخت افزاری، سود خوبی نیز از فروش سرویس و خدمات خود کسب کند. همچنین برخی سرویس‌های اپل همچون اپل تی‌وی پلاس عملکرد خوبی از خود نشان داده و رشد سالانه 24 درصد درآمدی را برای اپل به همراه داشته است.

موبایلت

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟