لندروور رکورد تولید یک میلیون دستگاه رنج روور اسپرت را شکست

رنج روور سال گذشته بود که تولد 50 سالگی خودش را جشن گرفت. اما امسال لندروور دلیل دیگری برای برگزاری جشن دارد! در یک ویدیوی رسمی، به تازگی این خودروساز بریتانیایی که مالکیت آن به تاتا موتورز هند بر می‌گردد، تولید یک میلیونمین رنج روور اسپرت را پاس داشته است که یک نقطه عطف اساسی در تاریخ 15 ساله‌اش محسوب می‌شود.

خودرویی که اولین بار در سال 2004 معرفی شد، ابتدا یک مفهومی جذاب به نام Range Stormer بود. رنج روور اسپرت به تدریج رشد کرد تا به یکی از پر فروش‌ترین SUV‌های چند سال اخیر بازار بدل گردد. برای مرور نقطه عطفی که رنج روور اسپرت به آن رسیده، لندروور سالهای پر افتخاری را پشت سر گذاشته است. زمانی که در سال 2014 به عنوان سریع‌ترین SUV پیست نوربرگ رینگ شناخته شد، واقعا مایه مباهات بود.

در این رکورد، رنج روور اسپرت SVR توانست در 8 دقیقه و 14 ثانیه، کل طول این پیست را بپیماید. دیگر افتخار این نام و نشان، بالا رفتن 999 پله برای رسیدن به دروازه جهنم در چین توسط یک دستگاه رنج روور اسپرت پلاگین هیبرید (PHEV) بود.

اما شاید دستاورد مهم و اصلی رنج روور اسپرت که امسال لندروور به آن دست یافت را ثبت رکورد تولید 1 میلیون دستگاه بتوان دانست. البته این عدد قرار نیست در همین جا متوقف شود و لندروور کماکان به تولید محصول محبوبش، ادامه می‌دهد. احتمالا تا سال‌های آینده شاهد پیدایش نسخه‌های جدیدی از رنج روور اسپرت باشیم. نسخه 2021 ارتقا یافته آن هم که در واپسین روزهای سال گذشته به بازار آمد.

نکته مهم دیگر، نسل بعدی رنج روور اسپرت است که تست‌های فنی آن از سال پیش، استارت خورده است. شاسی بلندی که خود را برای ورود به بازار در سال 2022 آماده می‌کند. فعلا در این مقاله نمی‌خواهیم اطلاعات خاصی درباره نسل جدید رنج روور اسپرت بدهیم. اما انتظار داریم که حداقل چند نسخه تمام الکتریکی و هیبریدی در سبد قوای حرکتی این خودرو وجود داشته باشند.

با توجه به عکس‌های جاسوسی گرفته شده از نسل جدید رنج روور اسپرت، احتمالا همچون دیفندر باید با یک انقلاب در دیزاین خارجی و داخلی آن، روبرو شویم. البته که اصالت و هویت مدل فعلی به شکل پر رنگی در نسل جدید، حفظ خواهد شد. منتظر اطلاعات بعدی از این خودرو بمانید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟