نخستین آپدیت ۲۰۲۱ ویندوز ۱۰ فصل بهار از راه می‌رسد؛ منتظر آپدیت اساسی نباشید

برخی مستندات مایکروسافت تایید می‌کند که آپدیت ۲۰۲۱ ویندوز ۱۰ با نام «21H1» اواخر بهار از راه می رسد، اما ظاهرا این به روز رسانی قرار نیست آپدیت اساسی باشد و کاربران می‌توانند تنها به روز رسانی‌های جزئی را در برخی پچ های ویندوز ۱۰ دریافت کنند.

به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد آپدیت اساسی ۲۰۲۱ ویندوز ۱۰ با نام «21H2» و اسم رمز «سان ولی» (Sun Valley) را فصل پاییز با تغییراتی اساسی منتشر کند.

مقامات مایکروسافت هنوز به صورت رسمی در مورد به روزرسانی‌های فصل بهار و پاییز ویندوز ۱۰ اطلاعیه‌ای منتشر نکرده‌اند، اما مستندات موجود نشان می‌دهد که آپدیت جزئی بعدی ویندوز ۱۰ اواخر فصل بهار و آپدیت اساسی در فصل پاییز منتشر خواهد شد.

آپدیت 21H1 ویندوز ۱۰ در واقع تغییر زیادی نسبت به آپدیت 20H2 ندارد و در این نسخه درایورهای ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰۰۴ نیاز به امضای جدیدی ندارند و ویندوز 10 2004، 20H2 و 21H1 براساس همان کد ۲۰۰۴ بنا نهاده شده‌اند.

آپدیت 21H1 ویندوز ۱۰ تغییراتی جزئی از جمله به روز شدن برخی آیکون‌ها، آپدیت بخش تنظیمات، تغییر کاربری کورتانا و تجربه متفاوت‌تری از قسمت جستجو را شامل می‌شود.

برخی از فعالان حوزه فناوری بر این باور بودند که مایکروسافت در فصل بهار آپدیت اساسی برای ویژگی‌های ویندوز ۱۰ منتشر خواهد کرد. در واقع انتظار می‌رفت مایکروسافت آپدیت اساسی را در فصل بهار منتشر کند و در فصل پاییز کاربران آپدیت جزئی دیگری را دریافت کنند که براساس اطلاع منابع آگاه، این روند تغییر کرده است.

در آپدیت اساسی ویندوز ۱۰ مربوط به فصل پاییز با اسم رمز Sun Valley، ظاهرا قرار است علاوه بر ویژگی‌های جدید، کاربران رابط کاربری جدید و به روز شده‌ای در اختیار داشته باشند. با این وجود در نظر داشته باشید که مدیران مایکروسافت تاکنون هیچ گونه اطلاعیه رسمی در مورد هیچ یک از آپدیت‌های بهار و پاییز منتشر نکرده‌اند.

تیم ویندوز در حال توسعه نسخه 21H1 است و هنوز نسخه بتا و پیش نمایش ارائه نشده است ولی انتظار می‌رود به زودی این اتفاق بیفتد.زمانی که مایکروسافت 21H1 را بعد از آزمایش‌های لازم، نهایی کرد به بروز رسانی‌ ادامه می‌دهد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟