رونمایی از لباس جدید کادر درمان برای مقابله با کرونا

دانشجویان کشور برای حفاظت کادر درمان از بیماری کرونا لباس جدیدی طراحی و از آن رونمایی کردند. گفته شده این لباس در مدت ۸ ماه تلاش و تحقیق مداوم دو نفر از دانشجویان نخبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و استادان راهنما طراحی و تولید شده است.

با حضور «علیرضا زالی» فرمانده عملیات مقابله با کرونای کلانشهر تهران، لباس جدید گروه درمان برای مقابله با بیماری کرونا با تلاش دانشجویان نخبه کشور طراحی و رونمایی شد.

ایران پیش از این از چندین ورژن لباس محافظتی برای کادر درمان استفاده کرده بود که آخرین نسخه آن از نوعی پارچه داخلی ساخته شده بود که هیچ چیزی از بیرون به آن وارد نمی‌شود اما تنفس نیروهای درمانی قابل انتقال به بیرون است. لباس جدیدی که ساخته علاوه بر این ویژگی‌ها پوشش نوینی دارد که با متعادل کردن گرمای موجود در لباس و امکان خروج گرما شرایط بهتری را برای کادر درمان بوجود می‌آورد. این لباس هوای بیرون را به داخل مکش می‌کند و ضمن ایجاد خنکی و کاهش دما، همزمان این هوا را بیش از ۹۹ درصد تصفیه می‌کند.

«سیامک برزیده» دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی در مراسم رونمایی از لباس جدید گروه درمان گفت: «در طراحی این لباس خستگی و گرمای ناشی از پوشیدن لباس گان مورد نظر بود و در لباس جدید شرایطی برای کاهش دما و خستگی ناشی از پوشیدن لباس فراهم شده است.»

«حامد اسد زاده» کارشناس ارشد مهندسی طراحی صنعتی از دیگر اعضای این گروه تحقیقاتی نیز گفت: «در طراحی لباس از علوم ارگونومی فیزیک شیمی آناتومی و فیزیولوژی استفاده شده است.»

هنوز جزئیات بیشتری از صحت‌سنجی کارکرد این لباس منتشر نشده است.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟