گیف میم اینترنتی Nyan Cat با قیمت ۶۰۰ هزار دلار فروخته شد

رمزارزها نه تنها در هفته‌های گذشته با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شده‌اند، بلکه شاهد استفاده از آن‌ها برای خریدهای متفاوت هم هستیم. اخیرا فایل گیف یک میم اینترنتی به نام «Nyan Cat» با پرداخت ۳۰۰ اتریوم با ارزش تقریبی ۶۰۰ هزار دلار فروخته شده است.

Nyan Cat که محبوب‌ترین و معروف‌ترین میم گربه در سال ۲۰۱۱ محسوب می‌شد، دوباره در مرکز توجه قرار گرفته که دلیلش، فروش آن با قیمت بسیار بالاست. این اثر هنری دیجیتال با پرداخت ۳۰۰ اتریوم خریداری شده که با توجه به قیمت کنونی این رمزارز که تقریبا ۱۹۴۰ دلار است، قیمتش تقریبا به ۶۰۰ هزار دلار می‌رسد که البته با توجه به شرایط بازار، تغییر خواهد کرد.

این میم اینترنتی بخشی از دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT محسوب می‌شود که روی بلاکچین تایید شده‌اند و با قیمت صدها هزار دلاری به فروش می‌رسند. هنرمندان NTF خود را به وسیله مارکت‌پلیس‌های دیجیتال مانند «Rarible» و «Foundation» عرضه می‌کنند که سازنده Nyan Cat، آن را در مارکت‌پلیس دوم فروخته است.

این اولین باری نیست که یک فایل گیف یا میم اینترنتی توانسته در دنیای رمزارزها گرد و خاک بپا کند. در سال ۲۰۱۷ بازی «کریپتوکیتیز» از راه رسید و همانطور که می‌توان از نامش حدس زد، گربه‌هایی در شبکه بلاکچین اتریوم هستند. این بازی زمانی به علت محبوبیت بالا، باعث کندی کل شبکه اتریوم شده بود.

این روزها برخی از حراجی‌های معروف و معتبر مانند «حراجی کریستیز» هم وارد چنین بازی شده‌اند و یک حراجی NTF کمتر از یک هفته پس از فروش Nyan Cat، برگزار خواهد شد.

در حراجی‌های NTF تنها با آثار گران‌قیمت روبه‌رو نیستیم و افراد هرنوع NTF را می‌فروشند و میخرند. برای مثال یک فایل گیف اخیرا به قیمت ۵۰۰ دلار فروخته شده است. این آثار با رمزارزها فروخته می‌شوند، بنابراین شاید در آینده فروشنده به ثروت بیشتری دست پیدا کند یا اینکه با سقوط رمزارزها، سرمایه‌اش از دست برود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟