فراتر از X6M؛ 789 اسب بخار قدرت برای بی ام و X6 تیونینگ G-Power

سگمنت کراس اوورهای کوپه اولین بار در سال ۲۰۰۷ توسط ب ام و با معرفی X6 خلق شد. اکنون با گذشت ۱۴ سال از آن زمان، X6 در سومین نسل خود به سر می‌برد و یک صاحب سبک در کلاس خودش است. حتی با وجود رقبای قدری چون مرسدس بنز GLE Coupe و آئودی Q8.

گران‌ترین نسخه بی ام و X6 را می‌توان مدل M Competition دانست. شاسی بلندی که به پیشرانه تویین توربو ۴.۴ لیتری V8 مجهز شده است و ۶۲۵ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این حجم از قدرت و گشتاور، بدون شک، قابل توجه است. اما اگر از ما می‌پرسید، هنوز هم معتقدیم که می‌توان X6 را قدرتمندتر کرد. چه بسا که G-Power همین کار را کرده است.

اگر شما ساکن آلمان بودید، می‌توانستید در ازای پرداخت ۲,۴۹۵ یورو (۳,۰۱۰ دلار)، X6 M Competition خود را به دست G-Power بسپارید تا قدرت و گشتاور اتومبیلتان را به ترتیب، ۷۵ اسب بخار و ۱۰۰ نیوتن متر افزایش دهد. اما این فقط پکیج اول G-Power بود.

در پکیج پرفورمنس دوم به قیمت ۳,۴۹۴ یورو (۴,۲۱۷ دلار) در کنار لوله اگزوزهای اسپرت سفارشی همراه با سیستم کنترل سوپاپ‌ها که این دو نیز روی هم رفته، ۵,۹۵۰ یورو (۷,۱۷۹ دلار) هزینه می‌برند، قدرت و گشتاور خودرو به ۷۳۹ اسب بخار و ۹۰۰ نیوتن متر می‌رسند.

اما در نهایت، پکیج سوم با ۷۸۹ اسب بخار قدرت و ۹۵۰ نیوتن متر گشتاور، ۴,۵۹۵ یورو (۵,۵۴۴ دلار) می‌ارزد که در صورت سفارش توربو شارژرهای تقویت شده و سیستم اگزوز قوی‌تر، ۵,۹۵۰ یورو (۷,۱۷۹ دلار) نیز به مجموع رقم پرداختی اضافه می‌گردد.

ریمپ نرم افزاری گیربکس، افزایش سرعت بیشینه به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت، ارتفاع کمتر از سطح زمین، بهبود صدای خروجی سیستم اگزوز، رینگ‌های Hurricane-RR سفارشی ۲۳ اینچ و لاستیک‌های پرفورمنس بالا در سایز ۳۱۵/۲۵ هم از دیگر تغییرات موجود در X6 M   Competition‌های تیون شده توسط G-Power هستند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟