اپل سرویس جدیدی برای انتقال خودکار عکس‌های آیکلود به گوگل فوتوز معرفی کرد

سرویس جدید اپل امکان انتقال عکس‌ها، فیلم‌ها و آلبوم‌ها را از آیکلود فوتوز به گوگل فوتوز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. براساس اعلام اپل این انتقال بین سه تا هفت روز طول می‌کشد.

اپل مراحل این انتقال را به صورت خلاصه در صفحه پشتیبانی خود توضیح داده است. برای انجام اینکار کافی است در صفحه privacy.apple.com لاگین کرده و گزینه انتقال داده‌ها را فعال کنید. اپل تاکید کرده که برخی موارد مانند آلبوم‌های مشترک، آلبوم‌های هوشمند‌، محتوای تصویری استریم، لایو فوتوز و برخی متادیتاها و مدیاهایی که در کتابخانه عکس آیکلود ذخیره نشده‌اند، منتقل نمی‌شوند.

با کمک سرویس جدید  امکان انتقال فرمت‌های مختلف .jpg ، .png ، .webp ، .gif  و برخی فرمت‌هایRAW ،.mpg، .mod، .mmv، .tod .wmv، .asf، .avi، .divx، .mov، .m4v، .۳gp، .۳g2، .mp4، .m2t، .m2ts، .mts و .mkv وجود دارد.

برای انجام انتقال، کاربران لازم است تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی خود را فعال کرده باشند. علاوه بر این حساب کاربری گوگل فوتوز نیز باید فضای کافی برای ذخیره سازی عکس‌ها را داشته باشد.

در سرویس جدید اپل، هیچ کدام از تصاویر حذف نمی‌شوند و در واقع از عکس‌ها کپی گرفته می‌شود و به گوگل فوتوز منتقل می‌شود. کاربران می‌توانند به صورت دستی عکس‌ها را از آیکلود فوتوز حذف کنند. در حال حاضر تنها کاربران استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نیوزیلند، نروژ، سوئیس، انگلستان و ایالات متحده به سرویس جدید اپل دسترسی دارند. انتظار می‌رود به زودی کاربران سایر کشورهای نیز بتوانند از این سرویس جدید اپل برای انتقال عکس‌ها و محتواهای ویدیویی به گوگل فوتوز استفاده کنند.

این ابزار برای کاربرانی که قصد مهاجرت از سیستم عامل iOS به اندروید را دارند یا فقط می‌خواهند از گوگل فوتوز استفاده کنند، مفید خواهد بود و به راحتی می‌توانند از این ابزار جدید برای انتقال سریع همه عکس‌ها استفاده کنند. لازم به ذکر است در این انتقال قوانین رعایت حریم خصوصی کاربران مورد توجه قرار می‌گیرد و نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟