راهکار استارتاپ Ample خودروهای برقی را در ۱۰ دقیقه کاملا شارژ می‌کند

استارتاپ Ample یک شبکه شارژ خوردو برقی راه‌اندازی کرده که در کمتر از ده‌ دقیقه می‌تواند شارژ خودرو‌های برقی را کاملا تامین کند.

این استارتاپ که به لطف همکاری با «اوبر» توانست خود را سرپا نگه دارد، در حال حاضر تاسیساتی را برای شارژ خودروی سرویس‌های حمل و نقل اشتراکی سانفرانسیسکو راه‌ندازی کرده و قصد دارد انقلابی در تولید زیرساخت‌های وسایل نقلیه الکترونیکی ایجاد کند.

در روش ارائه شده از سوی این استارتاپ، شرکت تمرکز خود را به جای شارژ کردن باتر‌ی‌های موجود، بر روی فناوری تعویض باتری گذاشته است. «خالد حسونه» مدیر عامل استارتاپ، این سیستم را به «بلوک‌های لِگو» تشبیه کرده است. Ample بدین منظور در حال مذاکره با شرکت‌های اصلی تولید خودروی برقی است تا تاسیسات خود را با خودروهای این شرکت‌ها سازگار کند.

مفهوم این سیستم کاملا ماژولار است؛ به این معنی که خودروهای بزرگتر می‌توانند ماژول‌های باتری بیشتری را در خود جای دهند، در حالی که خودروهای کوچکتر نیاز به باتری کمتری دارند. این سیستم کاملا خودگردان است و مشتریان با استفاده از برنامه موبایل با آن تعامل خواهند کرد.

هدف کلی این استارتاپ از بین بردن چالش برد محدود خودروهای برقی است. همچنین استارتاپ Ample در تلاش است تا قیمت‌ خودروهای برقی به نرخ متعادل و منطقی خود برسد. «جان دو سوزا» رئیس این استارتاپ پیش از این در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که خودروهای برقی به خاطر اینکه نسبت به مدل‌های متکی بر سوخت فسیلی پایدارتر بوده و به محیط زیست آسیب کمتری می‌زنند باید با قیمت کمتری به دست خریدار برسند.

این شرکت تاکنون، فقط دو ایستگاه در سانفرانسیسکو ساخته است اما قصد دارد چندین ایستگاه دیگر در سایر شهرهای بزرگ کالیفرنیا ایجاد کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این امر باعث می‌شود اکثر خودروهای برقی موجود، از جمله خودروهای تسلا، با زیرساخت‌های Ample سازگار شوند یا خیر. این استارتاپ برای تحقق کامل تصمیم خود هنوز نیاز به اثبات موارد بیشتری دارد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟