گلکسی A52 5G و گلکسی A72 احتمالا از قلم S Pen پشتیبانی می‌کنند

مدیر کسب و کار ارتباطات موبایل سامسونگ دسامبر ۲۰۲۰ در پستی نوشت که این شرکت به‌زودی قابلیت‌های دوست‌داشتنی سری گلکسی نوت را به دستگاه‌های بیشتری از خط تولید خود اضافه می‌کند. این وعده چندی بعد با اضافه شدن پشتیبانی از قلم S Pen به گلکسی اس ۲۱ الترا محقق شد. ولی S Pen قرار نیست فقط محدود به گوشی‌های پرچمدار سامسونگ باشد. شاید برخی از گوشی‌های میان‌رده مثل گلکسی A52 5G و گلکسی A72 نیز از قلم هوشمند پشتیبانی کنند.

رندرهای ظاهرا رسمی گلکسی A52 و گلکسی A72 که از سوی منبع آگاهی با نام کاربری TheGalox منتشر شده، این دو گوشی را به همراه قلمی شبیه قلم S Pen گلکسی اس ۲۱ الترا نشان می‌دهد. فعلا مشخص نیست که هر دو دستگاه از قلم پشتیبانی می‌کنند یا این ویژگی فقط محدود به گلکسی A72 خواهد بود که موبایل رده بالاتری با نمایشگر ۶.۷ اینچی است.

این منبع می‌گوید گلکسی A72 و A52 قابلیت‌های بیشتری مثل «گوگل دیسکاور فید»، «گوگل مسجز»، ۳ سال آپدیت فصلی و عدم ارائه آداپتور شارژر را از پرچمداران به ارث می‌برند. سامسونگ ظاهرا می‌خواهد مانور ویژه‌ای روی این قابلیت‌ها بدهد. اگر این گزارش درست باشد، این غول کره‌ای دست به تغییر بزرگی زده است.

قلم S Pen و فناوری‌های مربوط به آن تاکنون فقط محدود به سری گلکسی نوت بود و همین قابلیت این خانواده را از سری گلکسی اس متمایز می‌کرد. ولی با معرفی گلکسی اس ۲۱ الترا این مرز کمرنگ‌تر شد و حالا با مطرح شدن احتمال پشتیبانی از S Pen در گوشی‌های سری گلکسی A شرایط حتی از قبل هم پیچیده‌تر می‌شود.

البته اگر به نیمه پر لیوان نگاه کنیم، پشتیبانی از قلم S Pen در گلکسی A52 5G و گلکسی A72 به کاربران اجازه خواهد داد تا بتوانند از نمایشگرهای بزرگ این محصولات به نحو احسن استفاده کنند. ولی وجود تمامی این قابلیت‌ها در کنار هم باور کردن این ادعاها را سخت می‌کند.

گلکسی A51 موبایل موفقی برای سامسونگ بود و وارث آن هم با قابلیت‌های پیشرفته‌ای مثل نمایشگر امولد ۱۲۰ هرتزی، دوربین بهتر و شارژ سریع ۲۵ واتی به بازار می‌آید. ولی اگر گلکسی A52 5G به خودی خود آپگرید ارزشمندی است، چرا سامسونگ باید پشتیبانی از قلم را به این گوشی اضافه کند و قیمت آن را افزیش دهد؟ و چرا با چنین کاری باید آینده سری گلکسی نوت را به خطر بیندازد؟

به نظر می‌رسد که در حال حاضر منابع مختلف بر سر پشتیبانی از قلم S Pen در محصولات سری گلکسی A با هم اختلاف نظر دارند. با این حال، اکثر آن‌ها معتقدند که پشتیبانی از قلم برای گلکسی A52 5G و گلکسی A72 اتفاق نمی‌افتد و حداقل یک سال دیگر باید منتظر بمانیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟