نظرسنجی جی‌پی مورگان: ۲۲ درصد سازمان‌ها احتمالا در رمزارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند

بازار رمزارزها در ماه‌های اخیر نوسانات زیادی داشته و سرمایه‌گذاران زیادی جذب این بازار شده‌اند. حالا جدیدترین نظرسنجی «جی‌پی مورگان» نشان می‌دهد که نزدیک به ۲۲ درصد سازمان‌ها احتمالا در رمزارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند یا اینکه معاملات با آن‌ها را آغاز می‌کنند.

گزارش جدید نشان می‌دهد که رمزارزها در آینده مورد پذیرش سازمان‌ها و شرکت‌های بیشتری قرار می‌گیرد. در حالی که ۲۲ درصد مشارکت‌کنندگان از سرمایه‌گذاری سازمان‌هایشان در رمزارزها خبر داده‌اند، ۱۱ درصد آن‌ها به سرمایه‌گذاری کنونی در این بازار اشاره داشته‌اند.

تسلا چندین هفته پیش از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین خبر داد و البته شرکت‌های دیگری هم شروع به سرمایه‌گذاری گسترده‌تر در این بازار کردند که برای مثال می‌توان به کمپانی پرداخت الکترونیکی «Square» تحت مدیریت جک دورسی اشاره کرد.

با وجود چنین موضوعی، بخش بزرگی از سرمایه‌گذاران (۷۸ درصد) از عدم پذیرش رمزارزها توسط سازمان‌هایشان خبر داده‌اند و برنامه‌ای هم برای ورود به این بازار ندارند. علاوه بر این، ۹۸ درصد افراد حاضر در این نظرسنجی باور دارند که کلاهبرداری در دنیای رمزارزها شایع است.

رمزارزها

۵۸ درصد افراد اعلام کرده‌اند که رمزارزها در بازار مالی ماندگار خواهند بود و طبق گفته ۷ درصد، آن‌ها به یکی از مهم‌ترین دارایی‌ها تبدیل می‌شوند.

با وجود تمام داده‌ها، انتظار می‌رود بازار رمزارزها در آینده به رشدش ادامه دهد، بلکه دولت‌ها و بانک‌ها مانع چنین کاری شوند. برخی پیش‌بینی‌ها از قیمت صدها هزار دلاری بیت کوین در آینده حکایت دارند و حتی اخیرا یکی از فعالان بازار رمزارزها، «جسی پاول »به قیمت ۱ میلیون دلاری آن اشاره کرده است.

علاوه بر این، جی‌پی مورگان در گذشته به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرده بود که ۱ درصد پرتفوی خود را به این دارایی اختصاص دهند تا در کنار سودی که می‌توانند از این بازار داشته باشند، با نوسانات شدید روی مجموع دارایی‌های خود مواجه نشوند. حالا باید منتظر ماند و دید این بازار در آینده به کدام سو می‌رود و آیا تا پایان ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین به صدها هزار دلار می‌رسد یا خیر.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟