کاهش چشمگیر فروش شرکت استون مارتین در سال ۲۰۲۰

شرکت استون مارتین به واسطه همه گیری ویروس کرونا با کاهش شدید میزان فروش مواجه شده است و به همین دلیل درصد فروش نمایندگی های خود را به حداقل ممکن رسانده است تا بتواند کمی وضعیت خود را از نظر مالی بهبود بخشد.

با این وجود استقبال از شاسی بلند این شرکت یعنی استون مارتین DBX باعث شده تا عملکرد این شرکت در چهار ماه منتهی به سال ۲۰۲۱ بهبود پیدا کند.

استون مارتین

در سال ۲۰۲۰ استون مارتین تنها ۴۱۵۰ دستگاه در سرتاسر جهان به فروش رسانده است که در حدود ۳۲ درصد کاهش را به نسبت سال ۲۰۱۹ نشان می دهد. همچنین میزان خودروهایی که تحویل نمایندگی ها شده است کاهش ۴۲ درصدی را تجربه کرده است و از رقم ۵۸۶۲ دستگاه به ۳۳۹۴ دستگاه رسیده است.

در نتیجه درآمد سالانه شرکت استون مارتین از ۹۸۰.۵ میلیون پوند در سال ۲۰۱۹ به ۶۱۱.۸ میلیون پوند در سال ۲۰۲۰ رسیده است.

در ادامه شاهد ضرر عملیاتی ۳۲۳ میلیون پوندی برای استون مارتین بودیم که شامل ۹۸ میلیون پوند کاهش سرمایه گذاری در زمینه موارد عملیاتی از جمله تحقیق و توسعه بوده است.

استون مارتین DBX فروش ۱۱۷۱ دستگاهی را در بخش چهارم سال تجربه کرده است. همچنین فروش مدل های ویژه و خاص شرکت نیز به ۳۲ دستگاه رسیده است.

با این وجود میزان ذخیره نقدی شرکت از ۱۰۸ میلیون پوند در سال ۲۰۱۹ به ۴۸۹ میلیون پوند رسیده است که مشخصا به علت تقویت بخش سرمایه گذاری صورت گرفته است.

در سال گذشته میلیاردر کانادایی لارنس استرول در حدود ۷/۱۶ درصد از سهام استون مارتین را خریداری کرد و شرکت مرسدس بنز نیز سهام خود در استون مارتین را به ۲۰ درصد رساند. در نتیجه این اقدام ارزش سهام سهامدارن از ۳۳۰ میلیون پوند به ۸۰۴ میلیون پوند افزایش یافت.

شرکت استون مارتین

مدیرعامل جدید شرکت، توبیاس مورس که پیش از این نقش سکان دار بخش AMG شرکت مرسدس بنز را بازی می‌کرد به دنبال چابکی و کارایی بیشتر برای این برند انگلیسی است و اولویت اصلی وی نیز تحویل ابرخودرو Valkyrie به مشتریان ابر ثروتمند این شرکت است. در ادامه این شرکت قصد دارد تا با کار بروی مدل DBX محصولات جدیدتری را به دست مشتریان خود برساند.

پس از قطع همکاری شرکت استون مارتین با ردبول این شرکت به سراغ تیم ریسینگ پوینت رفت که قرار است با نام استون مارتین به رانندگی سباستین وتل و لنس استرول در فصل ۲۰۲۱ فرمول ۱ ظاهر شود.

aston-martin-gentex-camera-monitoring-system (3)

همچنین استون مارتین از فن آوری های جدید شرکت مرسدس بنز از جمله پیشرانه‌های هیبریدی و الکتریکی بهره خواهد برد.

شرکت استون مارتین قصد دارد تا سال ۲۰۲۴/۲۰۲۵ فروش محصولات خود را به ۱۰ هزار دستگاه در سال افزایش دهد که این افزایش ۲۰۰ درصدی به نسبت سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

در نتیجه درآمد ۲ میلیارد ۵۰۰ میلیون پوندی محقق خواهد شد.

در سال ۲۰۲۱ نیز پیش بینی می‌شود این شرکت به فروش ۶۰۰۰ دستگاهی دست پیدا کند و عمده فروش نیز در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ تجربه خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟