استون مارتین از سال 2025 وارد بازار خودروهای برقی می‌شود

استون مارتین از سال 2025 وارد بازار خودروهای برقی می‌شود

استون مارتین از سال ۲۰۲۵ تولید مدل‌های برقی را در بریتانیا شروع خواهد کرد. لورنس استرول (Lawrence Stroll) مدیرعامل این کمپانی در مصاحبه اخیری که با نشریه فایننشال تایمز (Financial Times) داشته، با بیان این مطلب افزوده نخستین خودروهای برقی مزین به نشان استون مارتین، یک سواری و یک شاسی‌بلند اسپرت خواهند بود.

به گفته آقای استرول خودروی برقی اسپرت در کارخانه گیدون انگلستان و شاسی‌بلند برقی اسپرت در سنت آتان ولز تولید خواهد شد. با توجه به روابط نزدیکی که استون مارتین با مرسدس بنز دارد، احتمال می‌رود خودروهای برقی این شرکت از لحاظ پیشرانه و باتری اشتراکاتی با مدل‌های الکتریکی برند اشتوتگارتی داشته باشند. البته آنطور که نشریه اتونیوز از قول آقای استرول گزارش کرده، استون مارتین شرایط سایر شرکت‌ها را نیز به منظور تامین باتری، بررسی خواهد نمود.

مرسدس بنز ۲۰ درصد از سهام استون مارتین را در اختیار دارد

نکته عجیب اینکه مدیرعامل استون مارتین پیش‌تر اعلام کرده بود این برند لوکس انگلستانی بعد از سال ۲۰۳۰ نیز به تولید خودرو با موتورهای درون‌سوز ادامه خواهد داد. این ادعا در حالی مطرح شده که دولت انگلستان قصد دارد از سال ۲۰۳۰ فروش خودروهای درون‌سوز را ممنوع کند.

پس از روی کار آمدن آقای استرول، این شرکت تولید مدل‌های اسپرت را در دستور کار قرار داده و می‌خواهد در سال‌های آینده تنوع بیشتری به محصولات خود ببخشد. والهالا یکی از این مدل‌هاست که جایگزین ونکوئیش خواهد شد. این خودرو در دسته اتومبیل‌های اسپرت موتور وسط قرار می‌گیرد.

استون مارتین امسال به عنوان یک تیم کارخانه‌ای وارد مسابقات فرمول یک خواهد شد

علی‌رغم اهداف پلندپروازانه، استون مارتین از لحاظ فروش شرایط چندان مساعدی ندارد. این کمپانی در سال ۲۰۲۰ به خاطر فروش ضعیف متحمل ضرری ۴۶۶ میلیون پوندی (معادل ۶۴۵ میلیون دلار) شده است. با وجود این، آقای استرول فروش ۲ میلیارد پوندی (معادل ۲.۷۶ میلیارد دلار) و سود ۵۰۰ میلیون پوندی (معادل ۶۹۱.۵ میلیون دلار) را تا سال ۲۰۲۵ هدفگذاری کرده است.

ناگفته نماند استون مارتین قبلا با معرفی Rapid E در نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹ به جمع سازندگان خودروهای الکتریکی پیوسته است. البته این اتومبیل یک مدل تولید محدود بوده و تنها ۱۵۵ دستگاه از آن موجود است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato