جزئیات و قیمت طرح ترافیک 1400 اعلام شد

جزئیات و قیمت طرح ترافیک 1400 اعلام شد

همه ساله، تعرفه جدید ورود به محدوده طرح ترافیک پایتخت، از سوی شهرداری تهران، اعلام می‌گردد. معمولا هم هر سال این تعرفه اندکی افزایش می‌یابد. در این میان، برخی اقشار خاص می‌توانند سهمیه طرح ترافیک خود را به طور رایگان دریافت کنند. عمار سعیدیان فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح‌های ترافیکی شهرداری تهران، در گفتگو با رسانه تحلیل بازار، جزئیات اجرای طرح ترافیک ۱۴۰۰ را توضیح داده است.

سعیدیان فر گفته که قیمت پایه مجوز طرح ترافیک، ۳۵ هزار تومان است. اما اگر کسی دارای معاینه فنی برتر باشد و تردد او در ساعات غیر اوج انجام گیرد، فقط ۲۰ هزار و ۵۸۰ تومان پرداخت می‌کند. در حالی که اگر فردی معاینه فنی عادی گرفته است و می‌خواهد در ساعات اوج شلوغی وارد طرح شود، ملزم به پرداخت ۶۳ هزار تومان عوارض است. به گفته سعیدیان فر، شورای شهر برای شهروندان، امکان خرید بسته‌های یک، سه و شش ماهه را هم فراهم کرده است که مشمول تخفیف می‌شوند.

به گفته مدیر واحد ساماندهی محدوده طرح‌های ترافیکی تهران، اقشار خاص همچون خبرنگاران، بیماران ویژه، معلولان، ایثارگران، آژانس‌ها و تاکسی‌های تلفنی هم تا وقتی که سهمیه ۱۴۰۰ را نگرفته باشند، می‌توانند از مجوزهای ۱۳۹۹ استفاده کنند.

سعیدیان فر، تکلیف ساکنان محدوده طرح را این گونه روشن می‌کند که مستاجرین باید اجاره نامه خود را به دفاتر خدمات الکترونیک ببرند، اما مالکان لازم نیست که مراجعه حضوری کنند و فقط باید عوارض سالانه خودرو، نوسازی و پسماند را به شکل غیر حضوری پرداخت کنند. او گفت که تخفیف در نظر گرفته شده برای ساکنان محدوده طرح، همچنان ۵۰ درصد است و یک ورود و خروج رایگان هم به ترتیب بعد از ساعت ۱۶ و قبل از ساعت ۹ برای آنها، اعمال می‌گردد.

سعیدیان فر می‌گوید که ورود بدون رزرو مجوز طرح ترافیک به محدوده، اصلا قابل چشم پوشی نیست و بیش‌ترین عوارض از آن فرد، با صرف نظر از داشتن معاینه فنی یا ساعت شلوغی، اخذ می‌شود. به گفته او، شهروندان می‌توانند با رزرو به موقع طرح، هزینه کمتری متحمل شوند. سعیدیان فر، ساعات اجرای طرح ترافیک را بسته به نظر شورای شهر و ستاد ملی مقابله با کرونا دانسته، اما گفته که سال آینده همچنان پنجشنبه‌ها طرح ترافیک اجرا نخواهد شد.

سعیدیان فر تاکید کرده که محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری نسبت به گذشته نکرده است و یادآور شده که از نخستین روز اجرای طرح در سال ۱۴۰۰، تعرفه‌های جدید اعمال می‌شوند. او در انتها به این نکته اشاره کرده که درآمد شهرداری در سال ۹۹ از محل طرح ترافیک، بین ۵۰ تا ۶۰ درصد افت کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato