اپل با نصب پیش فرض اپ‌های دولت روسیه روی آیفون و آیپد موافقت کرد

اپل با نصب پیش فرض اپ‌های دولت روسیه روی آیفون و آیپد موافقت کرد

اپل از ماه آینده میلادی به دولت روسیه اجازه می‌دهد که روی آیفون و همچنین آیپد بطور پیش فرض برنامه نصب کند و البته شاید در آینده چنین امکانی برای دیگر محصولات کوپرتینویی‌ها مانند مک‌ها هم فراهم شود.

مطابق قانونی جدید روسیه، کاربران اپل در هنگام راه‌اندازی دستگاه‌های جدید با پیامی برای برنامه‌های پیش فرض مانند مرورگرهای وب، آنتی‌ویروس، سرویس ایمیل و موارد دیگر روبه‌رو می‌شوند. فهرست این اپ‌ها توسط دولت روسیه ارائه شده است.

اپ‌های موجود در این لیست بطور پیش فرض انتخاب شده‌اند و به عنوان بخشی از راه‌اندازی، روی دستگاه نصب می‌شوند، با این حال کاربران در صورت عدم نیاز، می‌توانند آن‌ها را بطور جداگانه از حالت انتخاب خارج کنند.

علاوه بر امکان جلوگیری از نصب این اپ‌ها، می‌توان پس از تکمیل فرایند راه‌اندازی آن‌ها را حذف کرد. در حقیقت این برنامه‌ها رفتاری مشابه اپ‌های شخصی ثالثی دارند که از اپ استور دانلود می‌کنید.

آیفون

اگرچه چنین کاری با توجه به امکان حذف آن‌ها در هنگام راه‌اندازی دستگاه یا حتی پس از نصب برای کاربران دردسری ایجاد نخواهد کرد، اما عدم جلوگیری اپل از نصب برنامه‌های دولت روسیه قدم بزرگی محسوب می‌شود.

اپل در سال‌های گذشته اقدامات زیادی برای جلوگیری از تاثیر اپراتورها و فروشگاه‌ها روی تجربه کاربری آیفون انجام داده و حالا ظاهرا تسلیم دولت روسیه شده است. در مقابل iOS، دستگاه‌های اندرویدی با برنامه‌های پیش فرض زیادی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند که اگرچه برخی از آن‌ها کاربردی ندارند، اما نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد.

قانون جدید روسیه از تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ (۱ آوریل) اجرایی می‌شود. کوپرتینویی‌ها در گذشته تهدید کرده بودند که در صورت اعمال این قانون، بازار این کشور را ترک خواهند کرد، اما اکنون از چنین تصمیم‌هایی عقب‌نشینی کرده‌اند و از قانون جدید روسیه پیروی می‌کنند. باید منتظر ماند و دید کاربران روسی چه واکنشی به این تصمیم نشان می‌دهند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato