اولین اطلاعات از هیوندای استاریا، آخرین تلاش کره‌ای‌ها برای ساخت یک MPV جذاب

اولین اطلاعات از هیوندای استاریا، آخرین تلاش کره‌ای‌ها برای ساخت یک MPV جذاب

مینی ون‌ها دیگر به مانند گذشته برای خریداران بازار خودرو، جذاب نیستند. اما در سراسر دنیا، هنوز هم خودروهای چند منظوره محبوبیت دارند. اکنون به نظر می‌رسد که هیوندای می‌خواهد گام بلندتری برای تسخیر بازار این کلاس از خودروها بردارد. این خودروساز کره‌ای روز پنجشنبه گذشته، یک تیزر تکی از MPV جدید خود با طراحی آینده نگرانه به نمایش گذاشت.

نه اشتباه نکنید! این یک خودرو مفهومی نیست. بلکه با یک نمونه تولیدی سر و کار داریم. خب اگر تسلا سایبر تراک می‌توانست با یک لایت بار بلند رونمایی شود، چرا باقی خودروها نتوانند؟ هیوندای تصمیم گرفته که در طراحی این محصول، به سمت یک سبک کاملا پست مدرن پیش برود. شاید چیزی شبیه به سفینه‌های فضایی! این تغییر و تحولات، بسیار واقعی و کاملا شفاف حس می‌شوند.

نکته جذاب طراحی بیرونی این محصول، پنجره‌های پانورامیک آن هستند که همچون یک کمربند سراسری، به دور خودرو کشیده شده اند. این سبک از طراحی سبب شده که هیوندای استاریا شبیه به MPVهای کلیشه‌ای نباشد. اما در عین حال، سقف این مینی ون هم ارتفاع بلندی دارد.

به نظر می‌رسد که انگیزه اصلی طراحان از دیزاین بیرونی استاریا، راحتی سوار و پیاده شدن سرنشینان بوده است. در همین حال، فضای قابل توجهی هم برای حمل بار و اثاث در نظر گرفته شده است. هیوندای تصمیم دارد که استاریا را هم به صورت کاربری شخصی و هم تجاری، عرضه کند.

فضای داخلی این خودرو هم بسیار مرغوب جلوه می‌کند. دریچه‌های تهویه بر مسیر یک خط افقی بلند تعبیه شده اند. یک نمایشگر تبلت مانند و صندلی‌هایی که بسیار راحت به نظر می‌آیند هم، کابین این ون کوچک را تکمیل می‌کنند. هر چند که چشم انداز پیش رو برای خودروهای MPV چندان روشن نیست، با این حال ما کماکان برای دیدن استاریا در خیابان‌ها، لحظه شماری می‌کنیم!

شاید نزدیک‌ترین رقیب این خودرو از لحاظ ابعادی، فورد ترانزیت باشد. البته MPVهای دیگری از گروه جنرال موتورز و کمپانی نیسان هم می‌توانند با استاریا، رقابت کنند. قطعا تا هفته‌های آینده، اطلاعات بیشتری از استاریا به دست می‌آوریم. از جمله اینکه کدام کشورها میزبان این سفینه فرود آمده از سئول خواهند بود.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato