استفاده از مواد بازیافتی و انرژی‌های تجدید‌پذیر در خط تولید خودروهای iX ب ام و

استفاده از مواد بازیافتی و انرژی‌های تجدید‌پذیر در خط تولید خودروهای iX ب ام و

ب ام و با استفاده از دو محصول کاملا جدید، در حال شیرجه به سمت دنیای الکتریکی‌هاست. این خودروساز الکتریکی، اولین بار با معرفی سری خودروهای i وارد عرصه ساخت خودروهای پاک شد. همچنان هم ب ام و در تلاش است که این خانواده را گسترش دهد. ب ام و i4 که به تازگی رونمایی شده، اما نسخه‌های جدید از کراس اوورهای ix هم در صف پیوستن به خط تولید هستند. البته نمی‌دانیم که ب ام و دقیقا چه زمانی درباره این محصولات افشا گری می‌کند، اما اطلاعات مربوط به آنها، به تدریج انتشار می‌یابند.

بی ام و IX

طبق آخرین خبرها از فرایند تولید خودروهای ix، اطلاعت جالبی از قیمت احتمالی آنها به دست آمده است. ب ام و می‌گوید که تیپ‌های پایه خودروهای ix از محدوده ۸۰,۰۰۰ دلار، قیمت می‌خورند. البته ب ام و قیمت‌های مخصوص به هر بازاری از جمله بازار آمریکا را بعدا به طور دقیق، مشخص خواهد کرد.

طبق پیش بینی‌ها، قیمت گذاری دقیق این خودروها در اوایل سال ۲۰۲۲ انجام می‌گیرد. اما کمپانی آلمانی از ماه ژوئن امسال، پیش فروش شاسی بلندهای الکتریکی جدیدش را آغاز می‌کند.

بی ام و IX

مهم‌ترین هدف از تولید خودروهای الکتریکی در جهان امروز، کمک به کاهش آلودگی‌های زیست محیطی است. ب ام و هم برنامه مفصلی در این زمینه دارد. استفاده از مواد بازیافت پذیر، بهره گرفتن از انرژی‌های پاک همچون نور خورشید، هیدرو الکتریک و منابع تجدید پذیر و تکنیک‌های جدید تولید به منظور کاهش آزاد سازی کربن، بخش‌هایی از این برنامه هستند.

ب ام و می‌خواهد تا جایی که می‌تواند، منابع مورد نیازش را خودش تامین کند. منابعی همچون کبالت که ب ام و در صدد آن است تا پیش از تحویل گرفتن از استخراج کنندگان، به آنها دست پیدا کند.

بی ام و IX

مشتریان حتی می‌توانند احترام به محیط زیست را در کابین خودروهای جدید ب ام و هم لمس کنند. ب ام و قرار است برای روکش‌های چرم صندلی‌ها، از عصاره برگ درخت‌های زیتون که در سراسر اروپا رشد می‌کنند، استفاده کند. همچنین برای موکت کف اتاق خودروها، از نوعی نخ مصنوعی فراوری شده از ضایعات پلاستیکی و نایلون‌های بازیافتی، استفاده خواهد شد.

به گفته ب ام و، هر دستگاه خودرو ix، از حدود ۵۹.۹ کیلوگرم پلاستیک بازیافتی ساخته می‌شود. سری خودروهای ix را می‌توان نقطه عطف تلاش ب ام و برای پا گذاشتن به دنیای خودروهای پاک دانست. هر چند زمان دقیق ورود این خودروها به بازار را نمی‌دانیم، اما احساس می‌کنیم که این انقلاب باواریایی به زودی به وقوع می‌پیوندد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato