آمار فروش رسمی شرکت پورشه در سال 2020 اعلام شد؛ تنها 3 درصد کاهش فروش

آمار فروش رسمی شرکت پورشه در سال 2020 اعلام شد؛ تنها 3 درصد کاهش فروش

پورشه با تحویل بیش از ۲۷۲ هزار دستگاه در سال ۲۰۲۰ میلادی تنها ۳ درصد به نسبت سال ۲۰۱۹ کاهش فروش را تجربه کرده است. این اتفاق درحالی صورت پذیرفته که در حدود ۶ هفته تمامی خطوط تولید این کمپانی تعطیل بوده است.

پورشه با واکنش سریع به مسئله پاندمی توانست کمترین خسارت ممکن را از آن ببیند و با مدیریت صحیح خود را از این بحران بیرون بکشد.

فروش محصولات اصلی از جمله ۹۱۱، ۷۱۸ و کاین تقریبا در سطح سال قبل تکرار شد اما فروش مدل ماکان از ۹۹ هزار و ۹۹۴ دستگاه در سال قبل به ۷۸ هزار و ۱۲۴ دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسید.

درآمد حاصل از فروش نیز به قم ۲۸.۷ میلیارد یورو رسید که به نسبت سال ۲۰۱۹ و رقم ۲۸.۵ میلیارد یورو، رشد داشته است.

فروش اولین محصول برقی یعنی پورشه تایکان در سال ۲۰۲۰ به رقم ۲۰ هزار و ۱۵ دستگاه رسید و این موضوع سبب شد که سود سالیانه کمپانی پورشه به رقم ۴.۲ میلیارد یورو برسد که کمی کمتر از سال ۲۰۱۹ با رقم ۴.۴ میلیارد یورو است.

پورشه همچنان سودده ترین برند زیر مجموعه فولکس واگن به حساب می‌آید.

اولیور بلوم مدیرعامل پورشه با اعلام وضعیت خوب مالی اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ به تمامی کارکنان این شرکت چک تشویقی سالیانه ۷۸۵۰ یورویی داده شده است تا از تلاش بسیار زیاد آنها در دوران گسترش ویروس کرونا تشکر کند.

فروش پورشه

پورشه قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ در حدود ۱۵ میلیارد یورو دیگر در زمینه برقی سازی، رفع موانع تولید و دیجیتال سازی کمپانی خود سرمایه گذاری کند.

پورشه با این کار از همین حالا برای فردای خود سرمایه گذاری می‌کند تا در زمینه حمل و نقل برقی و دنیای دیجیتالی آماده باشد.

در حدود ۱/۳ فروش این کمپانی در سال ۲۰۲۰ متعلق به محصولات برقی و هیبریدی بوده است که این رقم تا سال ۲۰۲۵ به نیمی از محصولات افزایش پیدا خواهد کرد. این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۸۰ درصد خواهد رسید.

پورشه قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تمامی خطوط تولید خود را به صورت عاری از کربن در بیاورد.

همچنین این خودروساز خبر داده که تا قبل از سال ۲۰۲۵ از جانشین ابرخودرو ۹۱۸ اسپایدر رونمایی نخواهد کرد و در حال حاضر اولویت پورشه بر روی گسترش محصولات برقی خواهد بود و پس از ورود به مسابقات لمانز در کلاس هایپرکار، برنامه تولید جانشین ابرخودرو ۹۱۸ اسپایدر را آغاز خواهد کرد.

در حال حاضر در بازار ابرخودروها شاهد معرفی محصولات به شدت قدرتمند با توانایی های بسیار بالا از جمله آستون مارتین والکری، مرسدس AMG One، گوردن میوری T50 و کونیخزگ جسکو هستیم.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato