شرکت Look Labs یکی از عطرهای خود را در قالب NFT عرضه کرد

شرکت Look Labs یکی از عطرهای خود را در قالب NFT عرضه کرد

استودیوی زیبایی Look Labs مستقر در برلین آلمان، عرضه اولین عطر دیجیتالی خود را که درون یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) کدگذاری شده آغاز کرد. بازار هنرهای دیجیتالی با افزایش محبوبیت فناوری NFT وارد فاز جدیدی شده و حالا به دنیای عطرها راه پیدا کرده است.

عطر شرکت Look Labs نسخه دیجیتالی Cyber Eau de Parfum است که با تمرکز بالا روی جنبه‌های زیست محیطی در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ معرفی شد. حالا نسخه NFT این عطر با همکاری هنرمند کانادایی «شان کاروسو» طراحی شده است. Look Labs می‌گوید رایحه Cyber Eau de Parfum با استفاده از طیف‌سنجی نزدیک فروسرخ استخراج شده و در قالب داده‌های طیف‌دار به نمایش درآمده است.

کاروسو در خصوص طراحی NFT گفت که منبع الهام او بسته‌بندی اصلی بطری فیزیکی این عطر بوده است. وی توضیح داد:

«منبع الهام من برای NFT بسته‌بندی اصلی و بطری Cyber Eau de Parfum بود. می‌خواستم رندر واقع‌گرایانه‌ای از بطری عطر به همراه برچسب نوری آن را داشته باشم، و اطلاعات طیف‌سنجی نزدیک فروسرخ (NIR) نیز به عنوان طیف‌نگار رنگی ظاهر شود.»

در حال حاضر فقط ۱۰ توکن غیرقابل تعویض از این عطر در وب‌سایت Rarible برای حراج عرضه شده است. این ۱۰ توکن همراه با نسخه کالکتور Cyber Eau de Parfum به دست خریدار می‌رسد. این نسخه یک برچسب OLED ویژه دارد که وقتی آن را فشار می‌دهید با رنگ قرمز روشن می‌شود.

توکن‌های غیرقابل تعویض در چند وقت اخیر سروصدای زیادی به پا کرده‌اند. این توکن‌ها نه تنها در میان طرفداران دنیای کریپتو بلکه در میان مخاطبان عامه نیز محبوبیت بالایی داشته‌اند. برخی تحلیل‌گران معتقدند که با سرازیر شدن میلیاردها دلار سرمایه به پلتفرم‌های NFT بازار بیش از پیش درگیر حباب خواهد شد.

برای نمونه، ارزش بازار توکن FLOW متعلق به پلتفرم Dapper Labs چند هفته پیش از مرز ۴۱ میلیارد دلار عبور کرد. Dapper Labs پلتفرم توکن‌های غیرقابل تعویض پشت Cryptokitties و NBA Top Shot است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato