ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

200 هزارمین بنتلی در 102 سالگی این برند تولید شد

بنتلی تولید خودرو را از سال 1919، بعد از پایان جنگ جهانی اول، آغاز کرد. اکنون دقیقا 102 سال بعد، بنتلی موفق به ثبت یک رکورد تاریخی شده است. در همین هفته، دویست هزارمین خودرو ...

سپهر عظیمی
نوشته شده توسط سپهر عظیمی | ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

بنتلی تولید خودرو را از سال 1919، بعد از پایان جنگ جهانی اول، آغاز کرد. اکنون دقیقا 102 سال بعد، بنتلی موفق به ثبت یک رکورد تاریخی شده است. در همین هفته، دویست هزارمین خودرو بنتلی از خط تولید این شرکت، خارج شد. شاید این عدد در صنعتی که سالانه میلیون‌ها دستگاه خودرو در آن تولید و فروخته می‌شوند، اهمیتی نداشته باشد، اما برای خود بنتلی، یک امضای تاریخی با ارزش است.

نکته جالب اینجاست که 75 درصد از این حجم تولید، در 18 سال فعالیت اخیر بنتلی انجام شده است. تا قبل از 2003، خودروساز بریتانیایی تنها 44,000 مدل خودرو تولید کرده بود! اما از آن سال به بعد، داستان به شکل دیگری رقم خورد. از آن زمان به بعد، این کمپانی دقیقا 155,582 دستگاه خودرو تولید کرده که رشدی حیرت انگیز است. اما 200 هزارمین بنتلی تولید شده، یک دستگاه بنتایگا هیبریدی است که به سفارش یک مشتری چینی، به تولید رسیده است.

بنتلی از سال 2003 به عنوان یک نقطه عطف تاریخی برای فعالیت‌های خودش، یاد می‌کند. همان سالی که کانتیننتال GT معرفی شد و به یکی از پر فروش‌ترین محصولات کمپانی بنتلی، بدل گشت. 80,000 دستگاه از 200,000 بنتلی تولید شده را، مدل‌های مختلف کانتیننتال GT تشکیل می‌دهند.

اما اکنون نوبت به شاسی بلند محبوب بنتایگا رسیده است. خودرویی که از زمان معرفی، پر فروش‌ترین محصول بنتلی به حساب می‌آید. بنتلی از 2015 که این خودرو را روانه بازار کرده، تا به امروز، 25,000 دستگاه از آن به فروش رسانده است.

طبق پیش بینی بنتلی، در دهه جاری، بنتایگا موفق‌ترین محصول بنتلی خواهد شد. از آن طرف، فلایینگ اسپور، سدان لوکس و اشرافی بنتلی هم، تاکنون نزدیک به 40,000 دستگاه فروش داشته که رقمی قابل توجه می‌تواند باشد.

بنتلی برای بزرگداشت تولید 200 هزارمین محصول خود، مدل خاص EXP2 را به عنوان قدیمی‌ترین بنتلی که هنوز وجود دارد، به شکلی نمادین در کنار بنتایگا هیبرید قرار داد. اختلاف موجود میان این دو خودرو، به خوبی تغییرات طراحی و مهندسی صنعت خودرو در طول یک قرن را به نمایش می‌گذارند.

تغییراتی که روز به روز سرعت بیشتری به خود می‌گیرند و حتی ممکن است در دهه پیش رو، شکل و ظاهر خودروها از آنچه که امروز می‌بینیم هم، بسیار متفاوت‌تر باشد. بنتلی قصد دارد که از سال 2026، فقط به عرضه مدل‌های پلاگین هیبرید و الکتریکی بپردازد. در حالی که احتمالا از سال 2030، سبد محصولات این شرکت به طور کامل الکتریکی می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی