تسلا رکورد فروش یک میلیون دستگاه از مدل ۳ و مدل Y را ثبت کرد

تسلا رکورد فروش یک میلیون دستگاه از مدل ۳ و مدل Y را ثبت کرد

با انتشار آمار فروش مربوط به سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱، مشخص شد که تسلا توانسته ۱۸۴,۸۰۰ خودرو به مشتریان خود در سرتاسر جهان تحویل دهد. اما نکته حائز اهمیت اینکه با احتساب این رقم، باید گفت تسلا موفق شده از ابتدا تاکنون بیش از یک میلیون دستگاه مدل ۳ و مدل Y به فروش برساند که برای یک شرکت نوپا رقمی بسیار تحسین‌برانگیز است.

طبق آمار، خودروساز کالیفرنیایی تا پایان ماه مارس امسال جمعا ۱,۰۷۴,۰۴۶ دستگاه مدل ۳ و مدل Y فروخته است. انتظار می‌رود با توجه به حجم بالای سفارشات و محبوبیت زیادی که مدل ۳ کسب کرده، آمار فروش این خودرو در آینده نزدیک به تنهایی از یک میلیون دستگاه فراتر برود. در این صورت، مدل ۳ به اولین خودروی برقی تبدیل خواهد شد که فروش بیش از یک میلیون دستگاهی را تجربه می‌کند.

تسلا

شاید بدانید مدل ۳ از اواسط سال ۲۰۱۷ راهی بازار شده و از آن تاریخ تاکنون حدود ۹۵۰ هزار دستگاه از آن (رقم تخمینی) توسط مشتریان کشورهای مختلف خریداری شده است. میزان فروش مدل Y هم که از اوایل سال گذشته به بازار عرضه شده، بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه تخمین زده می‌شود.

انفجار آمار فروش مدل ۳ و مدل Y در حالی است که کارشناسان تعداد مدل S و مدل X‌های فروخته شده از ابتدا تا الان را حدود ۵۱۰ هزار دستگاه تخمین می‌زنند. البته این رقم نیز در نوع خود خیلی مناسب و حتی عالی محسوب می‌شود.

تسلا
خط آبی در نمودار نشاندهنده آمار تحویل مدل S و X است؛ خط زرد هم آمار تحویل مدل ۳ و مدل Y را از ابتدا تا الان نشان می‌دهد

تعداد کل خودروهای تسلا که اینک در جاده‌های کره خاکی تردد می‌کنند، به بیش از ۱.۵ میلیون دستگاه (حدود ۱,۵۸۴,۵۰۰) رسیده است و با احتساب نرخ رشد فعلی، به احتمال زیاد این شرکت خواهد توانست تا پایان سال ۲۰۲۱ به رکورد ۲ میلیون خودرو دست پیدا کند. نکته جالب توجه اینکه این کمپانی در آپریل ۲۰۲۰ به رکورد تولید یک میلیون خودرو دست یافته بود.

حتما می‌دانید تسلا یکه‌تاز بازار خودروهای برقی است و هیچ شرکتی نتوانسته اندازه این شرکت اتومبیل الکتریکی به فروش برساند. در حال حاضر مدل ۳ پرفروش‌ترین خودروی برقی دنیا به شمار می‌رود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در عرض ده سال آینده، این برند پرطرفدار قادر خواهد بود سالانه چند میلیون دستگاه اتومبیل الکتریکی تولید کند. این پیش‌بینی مخصوصا با برنامه‌ریزی کمپانی برای ساخت سالانه ۳,۰۰۰ GWh باتری تا سال ۲۰۳۰ خیلی قوت می‌گیرد.

البته ذکر این نکته ضروری است با عزم جدی خودروسازان بزرگی چون فولکس واگن، مرسدس بنز، ب‌ام‌و، جنرال موتورز، فورد و دیگر رقبا برای ورود به این عرصه، مسلما تسلا با چالش‌های بزرگی روبرو خواهد شد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato