اینستاگرام ابزار جدیدی برای فیلتر خودکار پیام‌های دایرکت معرفی کرد

اینستاگرام ابزار جدیدی برای فیلتر خودکار پیام‌های دایرکت معرفی کرد

اینستاگرام امروز از ابزار جدیدی رونمایی کرده که به کاربران اجازه می‌دهد بطور خودکار درخواست‌های پیام دایرکت حاوی کلمات، عبارات و ایموجی‌های توهین‌آمیز را فیلتر کنند.

این شبکه اجتماعی با ابزار جدیدش افراد مشهور را هدف قرار داده تا بتوانند از دریافت پیام‌های توهین‌آمیز جلوگیری کنند.

فعال و غیرفعالسازی فیلتر درخواست پیام در بخش جدیدی از اپ این شبکه اجتماعی به نام «Hidden Words» قرار دارد. زمانی که این قابلیت را فعال کنید، پیام‌های توهین‌آمیز در یک فولدر جداگانه قرار می‌گیرند.

پیام‌ها در این فولدر پنهان می‌مانند و به کاربران اجازه می‌دهد که بدون نیاز به مواجه با آن‌ها، درون پیام‌ها به گشت‌وگذار بپردازند. البته کاربران می‌توانند روی این پیام ضربه بزنند و آن را بخوانند یا حذف کنند، البته امکان ریپوت آن‌ها هم وجود دارد.

به گفته این شبکه اجتماعی، برای دستیابی به لیست عبارات توهین‌آمیز با سازمان‌های مختلفی همکاری شده، با این حال کاربران می‌توانند بر اساس خواسته خودشان یک لیست شخصی تهیه کنند.

اینستاگرام

اینستاگرام از عرضه این ویژگی جدید در چندین کشور در هفته‌های آینده خبر داده، البته هنوز این کشورها بطور دقیق مشخص نشده‌اند. در ماه‌های آینده این قابلیت در اختیار کاربران در اکثر کشورها قرار خواهد گرفت.

این شبکه اجتماعی همچنین از انتشار ابزاری خبر داده که کاربران توسط آن می‌توانند از مزاحمت حساب‌های جدید جلوگیری کنند. با این ویژگی، یک کاربر پس از بلاک کردن یک فرد می‌تواند گزینه‌ای را فعال کند که تمام حساب‌های جدید این فرد را مسدود می‌کند. اینستاگرام اطلاعاتی درباره نحوه انجام اینکار ارائه نکرده است.

اینستاگرام

این ابزارها جدیدترین تلاش اینستاگرام برای مقابله با نفرت‌پراکنی در این پلتفرم محسوب می‌شود. این کمپانی در ماه فوریه گفته بود که حساب کاربرانی که چندین پیام آزاردهنده برای دیگران ارسال کنند را غیرفعال خواهد کرد. در سال ۲۰۱۸ هم قابلیت فیلتر کامنت‌های توهین‌آمیز گسترش پیدا کرد و کامنت‌هایی که به ظاهر یا شخصیت افراد حمله می‌کنند بطور خودکار بلاک می‌شوند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato