نمایش اخبار و وضعیت آب‌وهوا به نوار وظیفه ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود

نمایش اخبار و وضعیت آب‌وهوا به نوار وظیفه ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود

مایکروسافت چندی پس از آزمایش قابلیت News and Interests برای کاربران اینسایدر، حالا از چند هفته دیگر عرضه این ویژگی را برای کاربران عادی آغاز می‌کند. ابزار جدید ویندوز ۱۰ میانبری در نوار وظیفه یا تسکبار ویندوز به وجود می‌آورد که امکان دسترسی سریع به وضعیت آب‌وهوا، مطالعه جدیدترین اخبار، نتایج مسابقات ورزشی و قیمت سهام شرکت‌ها را فراهم می‌کند.

اگر از این میانبر روی یکی از خبرها کلیک کنید، صفحه مربوط به آن خبر در مرورگر دستگاه شما باز می‌شود. به‌علاوه، می‌توانید اخبار را ذخیره کنید تا بعدا آن‌ها را بخوانید. امکان اشتراک‌گذاری خبرها هم از طریق این قابلیت فراهم شده. فعلا اثری از تبلیغات در این ابزار دیده نمی‌شود که یک نکته مثبت محسوب می‌شود.

بدیهی است که می‌توانید موضوعات مورد علاقه خود را در این ابزار تعیین کنید تا مطالب مرتبط با آن‌ها برای شما نشان داده شود. به‌علاوه، می‌توانید به ویندوز بگویید که می‌خواهید مطالب از چه منبعی برای شما نمایش داده شود. مایکروسافت همچنین اجازه داده تا آیکون این ابزار را در نوار وظیفه خود تغییر دهید یا اگر تمایلی به استفاده از این ابزار ندارید، آن را به طور کامل غیرفعال کنید.

این شرکت می‌گوید با ارائه این قابلیت جدید چند هدف مختلف را دنبال می‌کند. اول، می‌خواهد دسترسی و یافتن اخبار باکیفیت و مورد علاقه کاربران را راحت‌تر کند. به‌علاوه، از نظر مایکروسافت مردم روزانه به طور مرتب در حال پیگیری اخبار هستند، بنابراین چرا این کار را برایشان ساده‌تر نکنند؟ افراد از طریق این پنجره می‌توانند به وضعیت آب‌وهوا هم دسترسی داشته باشند، تا همه چیز را به صورت یکجا و با هم ببینند.

انتشار ویژگی News and Interests طی چند هفته آینده آغاز می‌شود. مایکروسافت می‌گوید این قابلیت را با رویکرد انتشار چندمرحله‌ای به دست کاربران می‌رساند، بنابراین عرضه عمومی آن کمی طول خواهد کشید و ممکن است همه کاربران تا چند ماه دیگر به این ویژگی دسترسی پیدا نکنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato