حداکثر سرعت محصولات رنو و داچیا به 180 کیلومتر در ساعت محدود می‌شود

حداکثر سرعت محصولات رنو و داچیا به 180 کیلومتر در ساعت محدود می‌شود

پس از ولوو، شرکت فرانسوی رنو نیز قصد دارد حداکثر سرعت محصولات خود را در ۱۱۲ مایل (معادل ۱۸۰ کیلومتر) در ساعت محدود کند. بر اساس گزارش نشریه آلمانی اشپیگل، لوکا دی مئو مدیرعامل رنو، اخیرا در گردهمایی سهامداران کمپانی اعلام کرده سرعت بالا عامل اصلی مرگ و میر جاده‌ای است و به همین خاطر نهایت سرعت تولیدات این برند باید به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کند.

در کنار کاهش حداکثر سرعت، آقای دی مئو می‌خواهد محصولات رنو با سیستمی به نام Safety Coach به دست مشتریان برسند. این سیستم وظیفه دارد با پایش محدودیت سرعت در نقاط مختلف مسیر و شرایط موجود، سرعت حرکت خودرو را تنظیم کند.

هر چند این اقدام رنو ممکن است باعث ناراحتی برخی مشتریان شود، اما باید پذیرفت سرعت مجاز در اکثر کشورها بسیار پایین‌تر از ۱۸۰ کیلومتر در ساعت بوده و رانندگان اجازه تجاوز از سرعت ۱۲۰ و یا نهایتا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت را ندارند. علاوه‌بر این، بعید به نظر می‌رسد مشتریان رنو جزو قشری باشند که بخواهند گهگاه سری به اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان زده و ضمن تجربه هیجان اتومبیل خود را به چالش بکشند!

به غیر از رنو، برند اقتصادی این شرکت یعنی داچیا هم سیاستی مشابه در پیش خواهد گرفت و محصولات جدید خود را با حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت عرضه خواهد کرد. با توجه به اینکه مدل‌های اخیر داچیا عملکرد مناسبی در تست تصادف نداشته‌اند، باید به استقبال چنین تصمیمی رفت!

در مقطع کنونی مشخص نیست رنو و داچیا از چه زمانی محصولات خود را به سیستم Safety Coach تجهیز می‌کنند. با توجه به روند حاضر، دور از انتظار نیست که در آینده خودروسازان بیشتری به ولوو و رنو پیوسته و مدل‌های تولیدی خود را با محدودیت سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت به فروش برسانند. ناگفته نماند محدودیت سرعت به صورت نرم‌افزاری اعمال می‌شود و شرکت‌های ثالث و تیونرها می‌توانند براحتی آن را رفع کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato