فراری 812 Competizione رسما معرفی شد؛ آخرین نغمه موتور V12 تنفس طبیعی

فراری 812 Competizione رسما معرفی شد؛ آخرین نغمه موتور V12 تنفس طبیعی

مدل ویژه فراری ۸۱۲ Superfast در حالی با عنوان Competizione رونمایی شده است که فراری اعلام کرده که مجهز به قوی‌ترین موتور تنفس طبیعی در تاریخ محصولات این شرکت پرآوازه ایتالیایی است. ۸۱۹ اسب‌بخار در قالب یک موتور ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری با توان دور خوردن تا عدد اعجاب برانگیز ۹۵۰۰ دور بر دقیقه از جمله ویژگی‌های تکرار نشدنی این خودرو هستند. این مدل به صورت سقف ثابت و سقف تاشو عرضه خواهد شد و به طور اختصاصی برای مشتریان ثابت فراری تولید شده است و تیراژ محدودی دارد.

بامروری بر تاریخ فراری می‌توان دریافت که تنها فراری لفراری و SF90 Stradale از نظر سطح قدرت و عملکرد بالاتر از ۸۱۲ Competizione قرار می‌گیرند.

در حال حاضر تمامی نمونه‌های سقف ثابت با تیراژ ۹۹۹ دستگاهی به فروش رسیده‌است. برچسب قیمت مدل سقف ثابت برابر با ۴۹۹ هزار یورو است. مدل سقف تاشو نیز با تیراژ ۵۹۹ دستگاهی و برچسب قیمت ۵۷۸ هزار یورو به فروش می‌رسد.

شاتون های تیتانیومی که در حدود ۴۰ درصد سبک‌تر از مدل معمولی ۸۱۲ است. همچنین پین داخل پیستون و میل بادامک ها با پوشش کربن الماس مانند روکش شده است تا سطح اصطکاک و دوام را افزایش دهد. میل لنگ نیز در حدود ۳ درصد سبک شده است. سیستم ورودی هوا نیز از نوع متغیر هندسی است. در واقع میزان طول ورودی هوا به دورن محفظه احتراق بسته به حالت و شرایط رانندگی تغییر می‌کند تا حداکثر قدرت ممکن را تولید کند.

سیستم اگزوز نیز به علت استفاده از کاتالیست‌های جدید سوخت که به صورت اجباری در اروپا نصب می‌شود تغییر کرده است تا صدای واقعی یک موتور V12 فراری را به گوش راننده برساند.
گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه نیز برای تعویض سریع تر دنده‌ها کالیبراسیون شده است. همچنین محدود کننده دور موتور برداشته شده است.

فراری این محصول را بالاترین سطح محصولات موتور جلو این شرکت موسوم به برلینتا می‌داند. این محصول از تمامی جهات عملکرد بالاتری به نسبت مدل معمولی دارد و این مسئله شامل تمامی محصولات این شرکت در گذشته نیز می‌شود به جز دو مدل هیبریدی این شرکت یعنی فراری لفراری و SF90 Stradale که قدرت بیشتری دارند.

حداکثر قدرت موتور V12 با حجم ۶.۵ لیتر در دور ۹۲۵۰ rpm تولید می‌شود و برابر با ۸۱۸ اسب بخار است. ضریب تراکم این موتور برابر با ۱۳.۵:۱ است و حداکثر گشتاور ۶۹۲ نیوتن متری نیز در دور ۷۰۰۰ rpm تولید می‌شود. چرخ ها نیز در جلو از نوع ۲۰ اینچی با ابعاد لاستیک ۲۷۵/۳۵ و در عقب از نوع ۲۰ اینچی با ابعاد ۳۱۵/۳۵ است.

در نتیجه این موتور بالاترین دور را در بین باقی محصولات شرکت فراری دارد و به نوعی به موتورهای به کار رفته در ابر خودروهایی از جمله آستون مارتین والکری و گوردن میوری T50 طعنه می‌زند.

این سوپرخودرو تولید محدود برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۲.۸۵ ثانیه زمان احتیاج دارد و حداکثر سرعت آن نیز بیش از ۳۴۰ کیلومتر بر ساعت است.

این سوپرخودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۲.۸۵ ثانیه زمان احتیاج دارد و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۳۴۰ کیلومتر است. سیستم فرمان مستقل در هر چهارچرخ نصب شده است که به گفته فراری احساس چابکی و دقت بالایی را به راننده می‌دهد و تجربه کاملا جدیدی را در هنگام پیچیدن فراهم می‌کند.

با توجه به استفاده گسترده از فیبرکربن وزن خشک ۸۱۲ در حدود ۳۸ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است و به ۱۴۷۸ کیلوگرم رسیده است. همچنین برای افزایش میزان نیروی رو به پایین فراری از سپر، دیفیوزر و یک صفحه آلومینیومی به جای شیشه عقب استفاده کرده که وظیفه اصلی آن ایجاد گردابه است تا با استفاده از اسپویلر عقب نیروی رو به پایین بیشتری تولید کند.

این سوپرخودرو برلینتا چهارمین و آخرین محصول موتور جلو V12 تنفس طبیعی شرکت فراری بعد از ۵۷۵M، ۵۹۹ GTO و F12 tdf خواهد بود. مشخصا همانند مدل های گذشته این محصول به صورت تولید محدود عرضه خواهد شد و برچسب قیمتی حداقل ۲ برابری به نسبت مدل پایه ۸۱۲ Superfast خواهد داشت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato