خزانه‌داری آمریکا خواستار اطلاع‌رسانی معامله‌های بیش از ۱۰ هزار دلار رمزارز شد

خزانه‌داری آمریکا خواستار اطلاع‌رسانی معامله‌های بیش از ۱۰ هزار دلار رمزارز شد

دولت بایدن در ادامه برنامه دریافت مالیات از طرح پیشنهاد جدیدی خبر داد که به موجب آن تمام معاملات بالای ۱۰ هزار دلار رمزارز لازم است به سازمان دولتی خدمات درآمد داخلی (IRS) اطلاع رسانی شوند.

سازمان دولتی IRS یکی از اداره‌های زیر مجموعه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده است. برای اجرایی کردن این برنامه مالیاتی، قرار است نیروهای بیشتری در سازمان دولتی خدمات درآمد داخلی مشغول به کار شوند.

حدود یک ماه قبل زمانی که رمزارز محبوب بیت کوین سیر صعودی خود را طی می‌کرد و به بالاترین قیمت تاریخی خود دست یافته بود،‌ خبر دریافت مالیات در ایالات متحده از درآمد رمزارزها، شوک جدیدی به بازار وارد کرد.

شوک مالیاتی ایالات متحده از یک طرف و توییت‌های تکان دهنده ایلان ماسک از سوی دیگر، وضعیت متشنجی را برای بازار رمزارزها به وجود آورد. در عرض یک روز قیمت بیت کوین با ریزش شدیدی روبرو شد. ایلان ماسک که ابتدا با حمایت از بیت کوین، ۱.۵ میلیارد دلار روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرد و پرداخت با این رمزارز را برای خرید خودروهای  تسلا پذیرفت،‌ با انتشار توییتی مبنی بر توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا شوک دیگری به بازار وارد کرد. در دقایق اولیه انتشار این خبر قیمت بیت کوین حدود ۵ درصد ریزش داشت.

ایلان ماسک علت عدم پذیرش بیتکوین توسط تسلا را به افزایش استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج این رمزارز ارتباط داد.

از سوی دیگر، خبرهایی از چین نیز باعث ایجاد نوسانات دیگری در بازار رمزارزها شد. «انجمن ملی خدمات مالی اینترنت چین»، «انجمن بانکداری چین» و «انجمن پرداخت و تسویه چین» در بیانیه مشترکی اعلام کردند که به دلیل مخاطرات موجود در تجارت رمزارزها، ارائه هرگونه سرویس برای تبادل رمزارز توسط نهادهای مالی و فین‌تک‌ها در چین ممنوع است.

قیمت بیت کوین پس از انتشار خبر محدودیت‌های قانونی در پرداخت با رمزارزها باعث شد طی یک روز با ریزش ۱۸.۳۷ درصدی روبرو شد و به حدود ۳۵ هزار دلار رسید.

قیمت محبوب‌ترین رمزارز بازار طی روزهای گذشته با ریزش همراه بوده است و مجموعه‌‌ای از اتفاقات باعث شده است که شوک‌های مختلفی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شود. باید دید درنهایت وضعیت بازار به چه سمتی خواهد رفت.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato