ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رندرهای آیفون ۱۳ از ضخامت احتمالی بیشتر آن به دلیل باتری بزرگ‌تر خبر می‌دهد

«جان پروسر» از افشاگران معروف با انتشار رندرهایی از برخی ویژگی‌های احتمالی آیفون ۱۳ پرده‌برداری کرده است. به گفته‌ وی و برخی منابع چینی، اپل قصد دارد از باتری‌هایی با ظرفیت بیشتر نسبت به نسل‌های ...

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰

«جان پروسر» از افشاگران معروف با انتشار رندرهایی از برخی ویژگی‌های احتمالی آیفون ۱۳ پرده‌برداری کرده است. به گفته‌ وی و برخی منابع چینی، اپل قصد دارد از باتری‌هایی با ظرفیت بیشتر نسبت به نسل‌های قبل در آیفون‌های جدید بهره ببرد و همین امر موجب شده است تا ضخامت بیشتری نسبت به گذشته داشته باشند. 

اگر ادعاهای پروسر صحت داشته باشد، آیفون ۱۳ پرو مکس احتمالا با باتری ۴۳۵۲ میلی‌آمپر ساعتی معرفی می شود که نسبت به باتری ۳۶۸۷ میلی‌آمپر ساعتی به کار رفته در آیفون ۱۲ پرو مکس، حدود ۱۸ درصد ظرفیت بیشتری دارد. همچنین ظرفیت باتری آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو ۳۰۹۵ میلی‌آمپر ساعت خواهد بود که ۹.۹ درصد نسبت به نسل قبلی پیشرفت خواهد داشت. اما کوچک‌ترین عضو خانواده‌ آیفون به باتری ۲۴۰۶ میلی‌آمپر ساعت مجهز می‌شود که نسبت به آیفون ۱۲ مینی، ۸ درصد رشد خواهد داشت.

انتظار می‌رود که اپل در سری جدید آیفون‌های خود از نمایشگر با نرخ به روز رسانی ۱۲۰ هرتز بهره خواهد برد که نیاز به باتری با ظرفیت بیشتر را افزایش می‌دهد. البته اپل در گذشته ثابت کرده که می‌تواند با افزایش راندمان مصرف انرژی، نیاز به باتری‌های بزرگ‌تر را مرتفع سازد، اما به نظر می‌رسد در مقابل نمایشگر جدید آیفون تسلیم شده است. برای مثال باتری آیفون ۱۲ ظرفیت کمتری نسبت به آیفون ۱۱ دارد و در زمینه‌ شارژدهی کمبودی نسبت به نسل‌های قبلی ندارد. با این حال برخی کاربران آیفون از باتری‌های کم ظرفیت دستگاه‌های خود شکایت داشته‌ و در صورت افزایش ظرفیت باتری، این خبر بسیار خوشی برای آنها خواهد بود. 

طبق طراحی‌های CAD منتشر شده، افزایش ظرفیت باتری به بیشتر شدن ضخامت دستگاه ختم شده است. همچنین جزئیاتی پیرامون چینش جدید لنزهای دوربین در نسخه‌های غیر پرو و طراحی باریک‌تر ناچ دیده می‌شود. انتظار داریم هر چهار آیفون جدید به تراشه‌ A15 بایونیک ۵ نانومتری اپل در کنار لرزشگیر اپتیکال (OIS) مجهز شده باشند. آیفون ۱۳ پرو مکس اولین آیفونی خواهد بود که ظرفیت باتری بیش از ۴۰۰۰ میلی‌آمپر ساعت دارد و گنجاندن چنین باتری در دستگاه می‌تواند اپل را در طراحی محصولات جدید خود با چالش مواجه سازد. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی