مایکروسافت لپ‌تاپ‌‌های قدیمی را به کنسول ایکس باکس سری ایکس تبدیل می‌کند

مایکروسافت لپ‌تاپ‌‌های قدیمی را به کنسول ایکس باکس سری ایکس تبدیل می‌کند

تصمیم مایکروسافت برای در دسترس قرار دادن بازی‌های ایکس باکس در تمام دستگاه‌های کاربران ظاهرا جدی است و این شرکت قصد دارد روی آوردن سرویس بازی‌های ابری به رایانه‌های شخصی و مرورگرهای وب کار کند.

براساس اعلام مایکروسافت، اواخر سال جاری میلادی، سرویس بازی ابری به اپلیکیشن ایکس باکس در ویندوز ۱۰ اضافه خواهد شد و کاربران با استفاده از سرورهای مایکروسافت آژور می‌توانند مانند «ایکس باکس سری ایکس» بازی‌های این کنسول را روی رایانه‌هایی با ویندوز ۱۰ اجرا کنند. «کریم چودری» از مایکروسافت ادعا می‌کند که «قدرتمندترین کنسول جهان به آژور می‌آید.»

ایکس باکس

با این وجود که مراکز داده مایکروسافت از سخت‌ افزار ایکس باکس سری ایکس استفاده می‌کند، افرادی که در محیط ویندوز بازی‌ها را اجرا می‌کنند باید تجربه مشابهی با افرادی داشته باشند که از کنسول جدید مایکروسافت استفاده می‌کنند. از جمله بهبود‌های این شیوه می‌توان به سرعت بارگذاری سریع‌تر و فریم ریت بهتر بازی‌ها اشاره کرد.

همچنین با ورود سرویس بازی‌های ابری ایکس باکس به کامپیوتر، امکانات جالبی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همانطور که در سرویس‌های پخش بازی مانند GeForce Now انویدیا دیده‌ایم، کاربران می‌توانند به شرط داشتن اتصال اینترنت مناسب، بازی‌ها را روی سخت‌‌افزارهای قدیمی یا کم توان اجرا کنند.

سرویس بازی‌ ابری بخشی از «ایکس باکس گیم پس» برای رایانه‌ها محسوب می‌شود که یک سرویس اشتراکی است و بازی‌‌های زیادی به کاربران ارائه می‌کند. با استفاده از این سرویس، می‌توانید با استریم کردن یک بازی، گیم‌پلی آن را مشاهده کنید و در صورت نیاز آن را به صورت جداگانه دانلود کنید. همچنین اگر بازی باب میل شما نباشد وقت خود را هدر نداده‌اید.

ایکس باکس

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که طی چند هفته آینده تمام مشترکین سرویس «ایکس باکس گیم پس» قادر به استریم بازی‌ها از طریق مرورگرهای وب خود مانند «مایکروسافت اِج»، «کروم» و همچنین «سافاری» خواهند بود. با این وجود دستگاه‌های بیشتری از جمله مک‌بوک‌های اپل که معمولا تصور اجرای بازی‌ها روی آن‌ها سخت است، می‌توانند بازی‌های این کنسول را اجرا کنند.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato