ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

TSMC احتمالا اولین کارخانه تولید تراشه خود را در ژاپن احداث می‌کند

ظاهرا شرکت تایوانی TSMC بزرگترین تولیدکننده نیمه‌هادی جهانی، در حال بررسی ساخت اولین کارخانه تولید تراشه در ژاپن است. این خبر در حالی منتشر شده که توکیو از شرکت‌ها درخواست کرده تا تولید نیمه‌هادی را ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

ظاهرا شرکت تایوانی TSMC بزرگترین تولیدکننده نیمه‌هادی جهانی، در حال بررسی ساخت اولین کارخانه تولید تراشه در ژاپن است. این خبر در حالی منتشر شده که توکیو از شرکت‌ها درخواست کرده تا تولید نیمه‌هادی را در داخل کشور افزایش دهند.

طبق گزارش NikkeiAsia، بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان و همچنین یکی از تامین‌کنندگان شرکت ژاپنی سونی، در حال بررسی ساخت یک کارخانه در استان «کوماموتو» ژاپن است. طبق منابع نزدیک به این شرکت، TSMC هم اکنون در حال ارزیابی ساخت یک منطقه در غرب ژاپن است. همچنین قابل ذکر است که موقعیت این منطقه به یکی از کارخانه‌های سونی نزدیک است.

به عبارت دیگر، این احتمال وجود دارد که کارخانه دوم برای برآورده کردن تقاضای زیاد سنسورهای تصویر، میکروکنترلرهای خودرو و تراشه‌های دیگر از کارخانه تازه تاسیس کمک بگیرد. یکی از منابع دیگر اظهار داشت که TSMC در حال بررسی پیشنهاد دولت ژاپن برای ایجاد یک کارخانه تولید تراشه پیشرفته در ژاپن است، اگر چه هنوز به صورت کامل نهایی نشده است. باید عنوان کرد که این کارخانه اولین سایت تولید تراشه TSMC در کشور ژاپن خواهد بود.

پیش از این نیز ژاپن برای حل مشکل کمبود تراشه، از شرکت TSMC تولید کننده پیشرو چیپ در جهان و سونی درخواست کرده بود تا اولین کارخانه تراشه ۲۰ نانومتری این کشور را با بودجه‌ای در حدود ۹.۲ میلیارد دلار احداث کنند.

بعلاوه، این امر همچنین یک تغییر عمده در استراتژی شرکت TSMC در جهت حفظ تولیدات خود در کشور تایوان محسوب می‌شود. علاوه بر این به دلیل فشار وارد شده از سوی ایالات متحده برای آغاز تولیدات نیمه‌هادی در این کشور، TSMC همچنین در حال ساخت کارخانه پیشرفته تراشه‌سازی دیگری در آمریکا است. همچنین منبع دیگری عنوان می‌کند یکی از دلایل اصلی TSMC برای ساخت کارخانه جدید در آمریکا این است که مشتری بزرگ ژاپنی آن‌ها یعنی سونی نیز در آن کشور کارخانه‌ای دارند.

 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی