همه چیز درباره آیفون 13
اینتل رشد مناسب صنعت نیمه‌رسانا در یک دهه آینده را پیش‌بینی می‌کند

اینتل رشد مناسب صنعت نیمه‌رسانا در یک دهه آینده را پیش‌بینی می‌کند

مدیرعامل اینتل، «پت گلسینگر» انتظار دارد که صنعت نیمه‌رسانا تا ۱۰ سال آینده رشد خوبی را تجربه کند. مدیرعامل کوالکام هم اعلام کرده که فرصت مناسبی را برای همکاری با اینتل مشاهده می‌کند.

گلسینگر اخیرا در مصاحبه‌ای گفته: «ما باور داریم که بازار و جهان، در یک برهه‌ توسعه‌پذیر قرار گرفته است. پیش‌بینی می‌کنم که ۱۰ سال خوب پیش روی ما قرار گرفته باشد، چون جهان دیجیتالی‌تر می‌شود و هر وسیله‌ دیجیتالی به نیمه‌رسانا نیاز دارد.»

این اظهارات در شرایطی بیان شده که اینتل سرمایه‌گذاری در بخش تولید تراشه را جدی‌تر کرده و برای مثال می‌خواهد با صرف ۲۰ میلیارد دلار در آریزونا کارخانه تولید تراشه بسازد. این شرکت همچنین قبلا گفته بود که قصد دارد به تولیدکننده تراشه برای سایر شرکت‌ها تبدیل شود. افزون بر این، گلسینگر از برنامه اینتل برای احداث یک کلان کارخانه دیگر در آمریکا یا اروپا تا پیش از پایان سال خبر داد.

مدیرعامل اینتل در این پنل که توسط خبرگزاری CNBC برگزار شد، در کنار مدیرعامل کوالکام، «کریستیانو امون» حضور داشت. گلسینگر گفت: «ما پیشگام بلامنازع حوزه رایانش و کوالکام پیشگام بلامنازع حوزه ارتباطات است. رایانش با ارتباطات تلاقی دارد.»

آقای امون گفت معتقد است که برنامه اینتل برای تبدیل شدن به تامین‌کننده پردازنده سایر شرکت می‌تواند به نفع کوالکام باشد، چون این شرکت در حال حاضر از کارخانه‌های سایر شرکت‌ها برای تولید تراشه‌های خود استفاده می‌کند: «فرصت‌های زیادی برای همکاری شرکت‌ها وجود دارد. ما اینتل و کوالکام را به عنوان شرکت‌های واقعی حوزه فناوری در ایالات متحده در نظر می‌گیریم. ما تحقیقات پیشرفته و بنیادین زیادی انجام می‌دهیم تا صنعت فناوری را به جلو ببریم.»

مدیرعامل کوالکام با ابراز خرسندی درباره ساخت زنجیره تامینی با انعطاف بالا در خاک آمریکا گفت: «برای انجام چنین پروژه‌هایی در این سطح به سرمایه‌گذاری عظیمی نیاز دارید.» مجلس آمریکا چندی قبل از اختصاص بودجه‌ای ۵۲ میلیارد دلاری برای کمک به صنعت نیمه‌رساناها خبر داده بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato