ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وان پلاس پس از ادغام با اوپو، احتمالا زیرمجموعه آن می‌شود

کمتر از یک هفته قبل، «پیت لاو» مدیرعامل وان پلاس خبر ادغام این شرکت و اوپو را تایید کرد، اما در مورد جزئیات آن توضیحی نداد. اکنون یکی از منابع آگاه بازار با استناد به ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

کمتر از یک هفته قبل، «پیت لاو» مدیرعامل وان پلاس خبر ادغام این شرکت و اوپو را تایید کرد، اما در مورد جزئیات آن توضیحی نداد. اکنون یکی از منابع آگاه بازار با استناد به سندی می‌گوید وان پلاس عملا با این تصمیم به برند فرعی اوپو تبدیل می‌شود و فقط نامی از آن روی محصلات باقی می‌ماند.

چند روز قبل وان پلاس و اوپو از ادغام با یکدیگر خبر دادند. در آن مقطع زمانی گفته شده بود که طبق این توافق، این دو برند تیم‌ها و منابع‌شان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند، با این حال وان پلاس همچنان بطور مستقل به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد. با ادغام دو شرکت، هر دو منابع بیشتری در اختیار خواهند داشت تا محصولات بهتری تولید کنند.

مدیرعامل وان پلاس چند روز قبل ضمن تایید خبر ادغام دو شرکت، اضافه کرد که OxygenOS در محصولات جهانی وان پلاس باقی می‌ماند و طبق یادداشت افشا شده‌، این شرکت از کارمندان خود خواستغ که پاسخ هیچ سوالی درباره این رابط کاربری را ندهند.

حالا ایوان بلس، از منابع موثق حوزه فناوری با استناد به مدرکی می‌گوید، با این تصمیم وان پلاس عملا به زیرمجموعه اوپو تبدیل می‌شود، اما به صورت مستقل به کار خود ادامه می‌دهد. در یادداشت ایوان بلس آمده است که پیت لاو به عنوان مدیر ارشد محصولات اوپو و البته در نقش مسئول استراتژی‌های محصولات هر دو شرکت یعنی اوپو و وان پلاس به کار خود ادامه می‌دهد.

در واقع ایوان بلس می‌گوید در عمل تنها نامی از وان پلاس باقی می‌ماند که روی محصولات قرار می‌گیرد و ادغام فعالیت‌های تجاری این دو شرکت چیزی فراتر از توسعه محصول خواهد بود.

گفتنی است وان پلاس و اوپو پیشتر بخش تحقیق و توسعه را در اواخر سال گذشته میلادی ادغام کرده بودند،‌ بنابراین به نظر می‌رسد تصمیم‌های جدید بیشتر به حوزه کسب و کار مربوط می‌شود.

البته طرفداران و مشتریان وان پلاس لزوما ممکن است متوجه این تغییرات نشوند. هرچند با ادغام دو شرکت،‌ شباهت بین گوشی‌های هوشمند دو شرکت افزایش پیدا می‌کند. باید دید پرچمداران بعدی وان پلاس با اتخاذ این تصمیم، با چه تغییرات و تفاوت‌هایی نسبت به گذشته به بازار عرضه می‌شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی