ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بانک مرکزی چین محدودیت‌های جدیدی برای فعالان بازار رمزارزها وضع کرد

بانک مرکزی چین از Alipay و چهار بانک دولتی خواسته تا محدودیت‌ها و اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را برای مبادلات و تراکنش‌های رمزارزها درنظر بگیرند. بانک خلق چین (PBOC) رسما از Alipay، بانک صنعت و بازرگانی چین، ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

بانک مرکزی چین از Alipay و چهار بانک دولتی خواسته تا محدودیت‌ها و اقدامات سخت‌گیرانه‌ای را برای مبادلات و تراکنش‌های رمزارزها درنظر بگیرند.

بانک خلق چین (PBOC) رسما از Alipay، بانک صنعت و بازرگانی چین، بانک کشاورزی، بانک ساخت و ساز و بانک پس انداز چین درخواست کرده است تا امکان پرداخت را برای کاربرانی که در معاملات رمزارز فعالیت دارند، مسدود کرده و مانع حضور آنها در بازار رمزارزها شوند. این موسسه‌های مالی از ارائه خدماتی همچون افتتاح حساب بانکی نیز برای چنین مشتریانی منع شده‌‌اند.

به دنبال درخواست بانک خلق چین از این موسسه‌های مالی،‌ Alipay در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد قصد دارد با استفاده از سیستم نظارتی،‌ مشتریانی که معاملات رمزارز انجام می‌دهند را شناسایی کند تا مانع فعالیت آنها شود. چهار بانک و موسسه مالی چین بر اساس درخواست مطرح شده، موظف هستند که نظارت بیشتری روی مبادلات رمزارزها داشته باشند و ممنوعیت‌هایی را برای چنین کاربرانی در نظر بگیرند.

این نخستین باری نیست که چین این روند را در مورد مبادلات رمزارزها در پیش می‌گیرد و چنین محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی را در نظر می‌گیرد. روز گذشته نیز به دنبال تصمیم سومین بانک بزرگ چین مبنی بر ممنوعیت تمامی تراکنش‌های مربوط به رمزارزها از جمله بیت کوین، شوک دیگری به بازار وارد شد و قیمت بیت کوین در عرض چند دقیقه ریزش حدود ۱۰۰۰ دلاری را تجربه کرد.

از سوی دیگر افزایش فشار چین در استخراج رمزارزها باعث شده است که هش ریت بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود طی ۸ ماه گذشته برسد. رمزارزها بازاری بزرگ در کشور چین است و نیمی از بیت کوین جهان در همین کشور تولید می‌شود. با این وجود، مقامات چین ماه گذشته میلادی تصمیم گرفتند دست به اقداماتی علیه این صنعت بزنند. مقامات چین به علت ریسک‌های مالی، می‌خواهند استخراج و مبادلات رمزارزها را محدود و متوقف کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی