مروری بر قابلیت‌های ویندوز ۱۱ برای سازگاری با نمایشگر لمسی

مروری بر قابلیت‌های ویندوز ۱۱ برای سازگاری با نمایشگر لمسی

مایکروسافت امروز بار دیگر روی صحنه رفت تا از جدیدترین نسخه سیستم عامل خود،‌ ویندوز ۱۱ رونمایی کند. ویندوز جدید از نظر طراحی ظاهری بهبودهایی را تجربه کرده اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها، امکانات جدید برای سازگاری بیشتر با نمایشگرهای لمسی است.

ویندوز ۱۱ ا نظر طراحی تفاوت‌های متعددی داشته. به عنوان مثال لبه‌‌های پنجره‌ها گرد‌تر از قبل شده‌اند و امکان انتخاب ساده چینش پنجره‌ها فراهم شده است. اما حالا به لطف بهبودها، با نمایشگرهای لمسی بیش از پیش سازگار شده تا تجربه لذت‌ بخش‌تری را برای کاربران تبلت‌ها یا دستگاه‌های تبدیل پذیر رقم بزند.

ویندوز ۱۱

در ویندوز ۱۱ زمانی که کیبورد را از یک تبلت (مثلا سرفس مایکروسافت) جدا می‌کنید، سیستم عامل به طور خودکار با حالت لمسی نمایشگر تطبیق پیدا می‌کند. علاوه بر این در زمان جدا کردن کیبورد ظاهر آیکون‌های تسک‌بار به گونه‌ای تغییر می‌کند که لمس آنها راحت‌تر باشد. همچنین فضای لمس در پنجره‌ها کمی بزرگتر شده تا تغییر ابعاد آنها و در کل هر گونه گشت و گذار در سطح سیستم عامل ساده‌تر شود. به گفته مایکروسافت این ویژگی هم در زمینه نرم‌افزارهای بهره‌وری و هم سرگرمی به خوبی عمل می‌کند.

در ویندوز ۱۱ زمانی که در حالت تبلت، نمایشگر را از افقی به عمودی بچرخانید اپ‌‌های کنار هم به شکل عمودی و روی هم نشان داده می‌شوند تا کار با آنها ساده‌تر شود. ویندوز ۱۱ همچنین روی نمایشگر از همان ژست‌های لمسی مشابه با تاچ‌پد پشتیبانی می‌کند. به عنوان مثال با سوایپ ۳ انگشتی روی نمایشگر می‌توانید پنجره را به پایین بکشید یا به اصطلاح minimize کنید. جدیدترین نسخه ویندوز از بازخورد لرزشی قلم پشتیبانی می‌کند. از قابلیت‌های دیگر مجهز شدن به یک کیبورد لمسی در سیستم عامل است که ظاهری مشابه کیبورد سوییفت‌کی مایکروسافت برای موبایل‌ها دارد.

مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز ۱۱ به رایگان در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ قرار می‌گیرد و علاوه بر این از اپلیکیشن‌های اندروید پشتیبانی می‌کند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato