جعبه ابزار: ۵ مرورگر با پشتیبانی از نصب افزونه در اندروید و iOS

جعبه ابزار: ۵ مرورگر با پشتیبانی از نصب افزونه در اندروید و iOS

جعبه ابزار: ۵ مرورگر با پشتیبانی از نصب افزونه در اندروید و iOS

نصب افزونه در مرورگرها می‌تواند امکان شخصی‌سازی قابلیت‌ها را برای کاربران به ارمغان بیاورد. برای سال‌ها، افزونه‌ها تنها برای مرورگرهای دسکتاپ در دسترس بودند اما اکنون کاربران اندروید و iOS نیز می‌توانند از مرورگرهایی با پشتیبانی از افزونه بهره ببرند. 

مرورگرهایی مانند کیوی، Brave و یاندکس از کروم استور برای نصب افزونه بهره می‌برند. اگرچه بیشتر افزونه‌های کروم استور روی چنین مرورگرهایی به خوبی کار می‌کنند، اما ممکن است به مواردی نیز برخورد کنید که به صورت جزئی یا کلی نقص عملکرد دارند. به همین دلیل است که برخی از مرورگرها مانند فایرفاکس و سامسونگ اینترنت از پلتفرم افزونه مخصوص به خود برای اطمینان از کارایی صحیح افزونه‌ها، بهره می‌برند.

مرورگر Kiwi

در میان مرورگرهای اندروید دارای قابلیت نصب افزونه، کیوی گزینه بسیار محبوبی در میان کاربران محسوب می‌شود. اپلیکیشن از هسته کرومیوم بهره می‌برد و عملکردی مشابه با گوگل کروم و مایکروسافت اج ارائه می‌دهد. به همین دلیل اگر تجربه استفاده از نسخه موبایل کروم را داشته باشید، محیط برنامه می‌تواند برای شما آشنا باشد و عادت کردن به آن چندان دشوار نخواهد بود. نصب افزونه‌های کروم در کیوی نیز شباهت زیادی به نسخه دسکتاپ مرورگر گول دارد. برای شروع می‌توانید سه نقطه گوشه صفحه را لمس کنید یا عبارت زیر وارد در نوار آدرس وارد کنید.

chrome://extensions

در هنگام وبگردی با مرورگر کیوی دیگر نیازی به نگرانی پیرامون تبلیغات آزاردهنده نخواهد بود زیرا ابزار کنترل تبلیغات و صفحات پاپ آپ عملکرد مناسبی از خود نشان می‌دهد. اگر اجبار گوگل به استفاده از صفحه‌های AMP حتی در صورت پرسرعت بودن اتصال اینترنت، برای شما آزاردهنده است، کیوی می‌تواند با داشتن قابلیت غیرفعال کردن AMP گزینه مناسبی محسوب شود. 

به دلیل استفاده از نسخه Canary کرومیوم، ویژگی‌های آزمایشی افزوده شده به کروم را می‌توانید سریع‌تر از سایر نسخه‌ها دریافت کنید. تنها عیب بزرگ مرورگر کیوی، انحصاری بودن آن برای اندروید است و کاربران نمی‌توانند در پلتفرم‌های مختلف اقدام به همگام‌سازی داده‌های وبگردی نمایند.

Kiwi Browser - Fast & Quiet
 • Kiwi Browser - Fast & Quiet
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Geometry OU
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: ۵۲ مگابایت
دانلود
گوگل‌پلی
مایکت

مرورگر Brave

مرورگر Brave یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که از هسته کرومیوم بهره می‌برد و به همین دلیل می‌تواند از افزونه‌ها پشتیبانی کند. عملکرد متفاوت آن در استفاده حذف تبلیغات موجب شده است تا به گزینه متفاوتی نسبت به سایر مرورگرها تبدیل شود. به جای نمایش تبلیغات، داده‌های وبگردی کاربران به صورت ناشناس جمع‌آوری می‌شود و در نهایت به صورت ماهانه به شکل رمز ارز با نام BAT به حساب کاربری افراد واریز می‌شود. شما می‌توانید افزونه‌های محبوب کروم مانند HTTPS Everywhere یا Privacy Badger را به راحت در Brave نصب کنید.

در هنگام وبگردی، زمان بارگذاری صفحات بسیار اندک است و عملکرد نامطلوب کمی مشاهده می‌شود. ویجت صفحه اصلی می‌تواند تعداد تبلیغات محدود شده را شمارش کند. همچنین مقدار داده و زمان صرفه‌جویی شده نمایش داده می‌شود. 

Brave Private Browser: Secure, fast web browser
 • Brave Private Browser: Secure, fast web browser
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Brave Software
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۱۱۵ و ۱۵۸ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی
مایکت

مرورگر یاندکس

هر آنچه در رابطه با محدود کردن تبلیغات، حفظ حریم شخصی، جستجوی صوتی و شخصی‌سازی نیاز داشته باشید، در مرورگر یاندکس یافت می‌شود. در کنار تجربه روان وبگردی، حفظ حقوق کاربران و حفاظت از آن‌ها در برابر گواهی های نامعتبر، صفحات مشکوک و سرویس‌های پولی در اولولیت‌های اپلیکیشن قرار دارد. برای دانلود افزونه‌ها در یاندکس می‌توانید به صورت مستقیم از کروم استور اقدام نمایید اما ممکن است برخی از آن‌ها به صورت کامل سازگاری نداشته باشند. همچنین خود یاندکس تعدادی افزونه کاربردی را ارائه می‌دهد که در میان آن‌ها عناوینی مثل LastPass، پاکت و Evernote دیده می‌شود.

قابلیت حالت تاریک می‌تواند در مطالعه متن‌های طولانی بسیار کاربردی باشد. همچنین امکان تغییر اندازه متن‌ها نیز برای بسیاری از کاربران مهم تلقی می‌شود. همانند ویژگی فید گوگل، در یاندکس نیز جدیدترین اخبار و مقالات با توجه به علاقه کاربر نمایش داده می‌شوند. اگر بخواهید در زمان کمی، حجم اطلاعات زیادی را دریافت کنید، می‌توانید ویجت‌های متفاوت را در صفحه اصلی قرار دهید که شامل اخبار، آب و هوا، ترافیک و حتی گفته‌های بزرگان می‌شود. 

Yandex Browser with Protect
 • Yandex Browser with Protect
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Yandex, LLC
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۱۵۶ و ۲۵۵ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی
کافه‌بازار
مایکت

مرورگر فایرفاکس

فایرفاکس برای سالیان طولانی به عنوان بزرگ‌ترین رقیب کروم فعال بوده و یکی از معدود مرورگرهای اندروید است که براساس هفته کرومیوم توسعه نیافته است. اگر علاقه دارید دائماً بین مرورگر دسکتاپ و موبایل خود جابه‌جا شوید، فایرفاکس می‌تواند به لطف ویژگی‌های کراس پلتفرم خود، گزینه مناسبی به شمار بیاید. تنها کافیست یک حساب کاربری فایرفاکس بسازید تا بتوانید به راحتی اقدام به همگام‌سازی اطلاعات مختلف مانند رمزهای عبور، تاریخچه وبگردی و بوک‌مارک‌ها میان دستگاه‌ها کنید.

فایرفاکس اهمیت بسیاری به حفظ حریم شخصی کاربران خود می‌دهد و به صورت پیش‌فرض تبلیغات آزاردهنده و ردیاب‌های آنلاین را متوقف می‌سازد. همچنین قابلیتی برای محدود کردن کوکی‌ها و سایر اطلاعات قابل ردیابی در حالت Strict وجود دارد.

اگر از علاقه‌مندان به شخصی‌سازی مرورگر خود هستید، می‌توانید تقریباً تمامی جنبه‌های فایرفاکس را تغییر دهید. همچنین قابلیت داخلی نمایش خطوط در صفحات می‌تواند تمرکز هنگام خواندن متون پیوسته را افزایش دهد. افزونه‌های فایرفاکس نمی‌توانند از نظر تعداد با کروم استور مقایسه شوند؛ اما کاربردی‌ترین عناوین با عملکرد بدون نقص قابل اجرا هستند.

Firefox Browser: fast, private & safe web browser
 • Firefox Browser: fast, private & safe web browser
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Mozilla Corporation
 • سیستم عامل: iOS و اندروید
 • حجم: ۷۰ و ۸۵ مگابایت
دانلود
اپ‌استور
گوگل‌پلی
کافه‌بازار
مایکت

مرورگر اینترنت سامسونگ

معمولاً مرورگرهای پیش‌فرض سازندگان موبایل، گزینه‌های چندان محبوبی برای کاربران نیستند، اما سامسونگ توانسته است در مرورگر اینترنت خود با ارائه چندین افزونه، راه خود را به لیست ما باز کند. همچنین امکان استفاده از آن‌ها در دستگاه‌های سایر تولیدکنندگان جز سامسونگ نیز وجود دارد. اگرچه تعداد افزونه‌های ارائه شده در فروشگاه سامسونگ همانند فایرفاکس، قابلیت رقابت با کروم استور را ندارد؛ اما عملکرد درستی ارائه می‌دهند و بیشتر عناوین کاربردی و مورد نیاز را پوشش می‌دهند که شامل ابزارهای کنترل تبلیغات، دستیارهای خرید و مترجم‌ها می‌شوند.

به کمک نصب افزونه انتقال اطلاعات می‌توانید تمامی داده‌های وبگردی خود را هنگام تغییر مرورگر به اپلیکیشن سامسونگ وارد کنید. همچنین قابلیت‌های کاربردی مانند اسکنر QR کد، تولبار قابل شخصی‌سازی و حالت مطالعه در مرورگر اینترنت سامسونگ دیده می‌شود. کاربرانی که علاقه‌مند به دریافت جدیدترین ویژگی‌ها باشند می‌توانند از نسخه بتای اپلیکیشن بهره ببرند.

Samsung Internet Browser
 • Samsung Internet Browser
 • قیمت: رایگان
 • سازنده: Samsung Electronics Co., Ltd.
 • سیستم عامل: اندروید
 • حجم: ۱۰۹ مگابایت
دانلود
گوگل‌پلی
مایکت

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل