ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بررسی شیائومی می ۱۱
تکنولوژی

وبلاگ‌نویس چینی به دلیل انتشار ویدیو جعبه‌گشایی می ۱۰ شیائومی محکوم شد

«گو ژویانگ» وبلاگ نویس چینی و مدیر شرکت فناوری «Beautiful» به دلیل انتشار ویدیوی می ۱۰ شیائومی و افشا کردن برخی جزئیات در مورد آن، به پرداخت بیش از ۱۵۴ هزار دلار (یک میلیون یوان) ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ تیر ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

«گو ژویانگ» وبلاگ نویس چینی و مدیر شرکت فناوری «Beautiful» به دلیل انتشار ویدیوی می ۱۰ شیائومی و افشا کردن برخی جزئیات در مورد آن، به پرداخت بیش از ۱۵۴ هزار دلار (یک میلیون یوان) غرامت متهم شد.

سال گذشته، این وبلاگ نویس چینی پیش از عرضه رسمی نسخه‌ای از گوشی «می ۱۰» شیائومی ویدیویی جعبه گشایی آن را منتشر کرده بود که به نظر می‌رسد مولفه محرمانگی را نقض کرده است.

بررسی شیائومی می ۱۱

طبق حکم ارائه شده از سوی کمیسیون داوری اقتصادی و تجاری بین المللی چین، گو ژویانگ،  این وبلاگ نویس از توافقنامه محرمانه امضا شده با شیائومی و انتشار اطلاعات در مورد نسخه مربوطه از گوشی می ۱۰ پیروی نکرده است.

همچنین این گزارش اضافه می‌کند که وی ویدیوی جعبه گشایی این گوشی شیائومی را به صورت آنلاین منتشر کرده و در نتیجه این ویدیو توسط کاربران در سراسر اینترنت نیز پخش شده است. بنابراین رفتار او علاوه بر اینکه توافقنامه محرمانه بین دو طرف را نقض کرده، باعث به وجود آمدن اختلال در روند معرفی محصول جدید شیائومی شده و ضررهای جبران ناپذیری به شرکت وارد کرده است.

در نتیجه این حکم، گو ژویانگ موظف به پرداخت خسارت بیش از ۱۵۴ هزار دلاری به شرکت تولیدکننده موبایل چینی است. اگر او به هر دلیل در مدت زمان تعیین شده نتواند خسارت را پرداخت کند، باید به ازای تاخیر به وجود آمده، سود خسارت را نیز پرداخت کند. همچنین از او خواسته شده تا طی هفت روز آینده به صورت عمومی از شیائومی عذرخواهی کند. هزینه‌های مربوط به شکایت برای این پرونده نیز حدود ۱۵ هزار دلار اعلام شده که گو ژویانگ باید تمام و کمال آن را بپردازد.

به موجب این حکم، وبلاگ نویس جنجالی در شبکه اجتماعی چینی ویبو نامه عذرخواهی خود را منتشر کرده و از تمام کاربران، «لی جون» مدیر عامل این شرکت و شیائومی پوزش خواسته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی