ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل به اتهام نقض کپی رایت خبرگزاری‌ها در فرانسه ۵۰۰ میلیون یورو جریمه شد

نهاد ناظر بر رقابت در فرانسه، گوگل را به خاطر ناتوانی در مذاکره بر مبنای حسن نیت با ناشران و خبرگزاری‌ها ۵۰۰ میلیون یورو معادل ۵۹۳ میلیون دلار جریمه کرد. این رقم بالاترین جریمه‌ای است ...

نهاد ناظر بر رقابت در فرانسه، گوگل را به خاطر ناتوانی در مذاکره بر مبنای حسن نیت با ناشران و خبرگزاری‌ها ۵۰۰ میلیون یورو معادل ۵۹۳ میلیون دلار جریمه کرد. این رقم بالاترین جریمه‌ای است که تاکنون توسط نهاد ناظر بر رقابت فرانسه برای یک شرکت صادر می‌شود.

گوگل امروز به دلیل عدم تبعیت از حکمی که از این شرکت خواسته بود با ناشران و خبرگزاری‌ها مذاکره داشته باشد و برای دریافت مجوز استفاده از محتوا با آن‌ها به توافق برسد، ۵۰۰ میلیون یورو جریمه شده است. شورای رقابت فرانسه می‌گوید گوگل ناقض فرمانی بود که در ماه آوریل ۲۰۲۰ از این شرکت خواسته بود با حسن نیت با ناشران و خبرگزاری‌ها مذاکره و نظر مثبت آن‌ها را جلب کند تا دوباره به محتواهایشان دسترسی یابد.

این غول موتورهای جستجو حالا باید ظرف دو ماه آینده به پیشنهادی برای جبران خسارت استفاده از محتوای خبرگزاری‌ها برسد، در غیر این صورت ممکن است روزانه ۹۰۰ هزار یورو به مبلغ این جریمه اضافه شود. گوگل اعلام کرده که از صدور این حکم بسیار ناامید شده اما از قانون تبعیت می‌کند.

ناشرانی مثل APIG ،SEPM و AFP مدعی‌اند که گوگل با حسن نیت مذاکره با آن‌ها را ادامه نداده و بحث پرداخت حقشان در قبال استفاده‌های جاری از محتواها را مطرح نکرده است. APIG که نماینده اکثر نشریات فرانسوی از جمله Le Figaro و Le Monde به حساب می‌آید، یکی از شاکیان فعلی این پرونده محسوب می‌شود. آن‌ها چند ماه پیش تفاهم‌نامه مشترکی را با گوگل امضا کردند، اما منابع آگاه می‌گویند اجرای این توافق در انتظار برای اطلاع از تصمیم دادگاه به حالت تعلیق درآمده بود.

طبق این توافق گوگل پذیرفته بود که طی ۳ سال ۷۶ میلیون دلار به ۱۲۱ خبرگزاری فرانسه پرداخت داشته باشد. سخنگوی گوگل می‌گوید: «ما در تمام طول پروسه با حسن نیت عمل کردیم. این جریمه تلاش‌های ما برای حصول توافق و واقعیت کارکرد خبر در پلتفرم‌های ما را نادیده گرفته است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • ulzzang
  ulzzang | ۲۲ تیر ۱۴۰۰

  کشور های اورپایی چه پولی از شرکت های امریکایی تیغ میزنن خدایی

  • realtime
   realtime | ۲۳ تیر ۱۴۰۰

   کشور فرانسه یکی از سخت گیر ترین کشور ها(شاید خیلی راحت بگم سخت گیر ترین) تو بخش کپی رایت هستش. این قضیه حقوق خبرگذاری ها خیلی وقته که مطرح شده. گوگل و بقیه زمان رو داشتن که مشکلات رو حل کنن.

مطالب پیشنهادی