ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

توییتر ظاهرا در فکر تغییر نحوه نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین است

یکی از مهندسان فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی به تازگی با مهندسی معکوس کدهای توییتر، خبر از تغییر قالب نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین می‌دهد که محیط آن را بیشتر شبیه فیسبوک خواهد کرد. البته ممکن ...

یکی از مهندسان فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی به تازگی با مهندسی معکوس کدهای توییتر، خبر از تغییر قالب نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین می‌دهد که محیط آن را بیشتر شبیه فیسبوک خواهد کرد. البته ممکن است توییتر هرگز چنین تغییراتی را به صورت گسترده و عمومی اعمال نکند، اما همچنان احتمال آن در آینده وجود دارد.

«جین منچون وونگ» (Jane Manchun Wong) روی مهندسی معکوس شبکه‌های اجتماعی تمرکز دارد و به تازگی توانسته تغییرات جدیدی در توییتر را شناسایی کند. وی در گذشته نیز ویژگی تیک توییتر آبی را نیز قبل از معرفی، شناسایی کرده بود. او با انتشار اسکرین شات‌هایی، تغییرات محتمل در نحوه نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین کاربران را به تصویر کشیده است. در پی این تغییر، نام کاربر در کنار آیدی وی، تاریخ و ساعت توییت نیز در دو خط جداگانه نمایش داده خواهند شد. همچنین فضای خالی و فاصله بین عناصر بکار رفته در طراحی افزایش پیدا می‌کنند. در حال حاضر تمامی موارد گفته شده در همه دستگاه‌ها در یک خط به صورت پیوسته نمایش داده می‌شود.

اگرچه وونگ معتقد است که تغییرات نام برده تنها جنبه ظاهری دارند، اما برخی افراد ادعا می‌کنند که حالت جدید نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین می‌تواند موجب نمایش صحیح تمامی اطلاعات شود، مخصوصاً در مواردی که نام کاربری فرد بسیار طولانی است. برای مثال اگر از توییتر در یک دستگاه با صفحه نمایش کوچک استفاده کنید، نمی‌توانید نام کامل و آیدی کاربر را مشاهده کنید و توییتر قسمتی از آن‌ها را نمایش نمی‌دهد. 

تغییرات گفته شده باعث می‌شوند تا حاشیه پیرامون تصاویر از بین برود و لبه‌های تصویر به کناره صفحه نمایش برسد که محیط توییتر را بسیار شبیه فیسبوک خواهد کرد. همچنین تصویر کاربر نیز در کنار متن توییت نمایش داده نمی‌شود و بالاتر از آن قرار خواهد گرفت. البته اشاره شده است که طراحی جدید تاثیری روی ریپلای‌ها نخواهد داشت و خط خاکستری برای اتصال آن‌ها به توییت اصلی هنوز وجود دارد.

هنوز مشخص نیست که آیا توییتر تصمیم جدی برای تغییر نمایش توییت‌ها در تایم‌لاین کاربران خود دارد یا اینکه موارد گفته شده تنها بخشی از تغییرات بزرگ‌تر در این پلتفرم اجتماعی است. اما با توجه به مشکلات شیوه نمایش کنونی، مخصوصاً برای دستگاه‌های قدیمی‌تر با صفحه نمایش کوچک، نحوه جدید نمایش توییت‌ها می‌تواند برای بسیاری از کاربران خبر خوشی باشد. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی