اپل مک پرو را با جدیدترین گرافیک‌های رادئون پرو AMD بروزرسانی کرد

اپل مک پرو را با جدیدترین گرافیک‌های رادئون پرو AMD بروزرسانی کرد

اپل مک پرو را با ماژول‌های جدید کارت گرافیک آپدیت کرد که این GPUها مبتنی بر گرافیک‌های سری رادئون پرو W6000 شرکت AMD هستند و قیمت بالایی دارند.

ادامه پشتیبانی از مک پرو با اضافه کردن GPUهای جدید به سیستم اختصاصی «ماژول توسعه مک پرو» یا MPX نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها به طراحی جدید و ماژولار خود همچنان متعهدند.

AMD در ژوئن سال جاری میلادی از کارت‌های گرافیک جدیدش رونمایی کرد و وعده داد که W6800 در مقایسه با نسل قبلی‌اش تا ۷۹ درصد عملکرد بهتری دارد. حالا اپل مدعی شده که این کارت‌های گرافیک در فرم MPX می‌توانند در هنگام اجرای Octane X تا ۸۴ درصد سریعتر باشند. در هنگام استفاده از DaVInci Resolve این بهبود عملکرد به ۲۳ درصد می‌رسد.

مک پرو
مک پرو با دو گرافیک رادئون پرو W6800X

این کارت‌های گرافیک سرعت و عملکرد متفاوتی دارند، بنابراین با قیمت متفاوتی هم در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. با این وجود، اپل به تمام آن‌ها بدون توجه به نوع GPU یک پورت HDMI 2.0 و چهار پورت تاندربولت ۳ اضافه می‌کند.

قیمت این ماژول‌های گرافیکی به شرح زیر است:

  • ماژول MPX رادئون پرو W6800X: افزایش قیمت ۲۴۰۰ دلار با ۳۲ گیگابایت حافظه GDDR6 و حداکثر ۵۱۲ گیگابایت بر ثانیه پهنای باند حافظه. حداکثر ۱۶ ترافلاپس قدرت Single-Precision یا ۳۲ ترافلاپس Half-Precision.
  • ماژول MPX رادئون پرو W6800X Duo: افزایش قیمت ۴۶۰۰ دلار برای دو گرافیک متصل که هرکدام ۳۲ گیگابایت حافظه GDDR6 و حداکثر ۵۱۲ گیگابایت بر ثانیه پهنای باند حافظه دارند. حداکثر ۳۲ ترافلاپس قدرت Single-Precision یا ۶۰.۴ ترافلاپس Half-Precision با نصب دو ماژول.
  • ماژول MPX رادئون پرو W6900X: افزایش قیمت ۵۶۰۰ دلار با ۳۲ گیگابایت حافظه GDDR6 و حداکثر ۵۱۲ گیگابایت بر ثانیه پهنای باند حافظه. حداکثر ۲۲.۲ ترافلاپس قدرت Single-Precision یا ۴۴.۴ ترافلاپس Half-Precision.

به گفته اپل، این ماژول‌های جدید جایگزین ماژول‌های MPX گرافیک رادئون پرو وگا II می‌شوند. ظاهرا دیگر امکان سفارش این گرافیک‌ها در پیکربندی‌های جدید وجود ندارد، اما در کیت‌های جداگانه برای مشتریان کنونی ارائه می‌شوند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato