ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

0 ستاره ایمنی برای رنو داستر 2022؛ فراخوان تمامی رنو داسترهای در بازار آمریکای جنوبی [تماشا کنید]

در اکتبر سال 2019 میلادی نسل دوم رنو داستر که در سایت تولیدی Mioveni کشور رومانیا تولید می‌شود توانست 4 ستاره ایمنی در تست لاتین NCAP را دریافت کند. در حال حاضر این محصول در ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

در اکتبر سال 2019 میلادی نسل دوم رنو داستر که در سایت تولیدی Mioveni کشور رومانیا تولید می‌شود توانست 4 ستاره ایمنی در تست لاتین NCAP را دریافت کند. در حال حاضر این محصول در سایت تولیدی کشور برزیل برای عرضه در بازارهای آمریکای جنوبی تولید می‌شود و نتیجه‌ای بهتر از صفر ستاره را در آزمون تصاد بدست نیاورده که به فراخوان تمامی خودروهای فروخته شده منجر شده است.

در تست تصادف مجدد محصول تولیدی سایت برزیل، عملکرد فاجعه آمیز آن گزارش شده است. در حال حاضر لاتین NCAP برنامه جدیدی برای تست های تصادف خود اجرا می‌کند که بسیاری از خودروها در تست جدید صفر ستاره ایمنی را کسب می‌کنند.

اما مشکل اساسی داستر نشست سوخت پس از انجام تست تصادف است که حکایت از یک ضعف ایمنی شدید برای محصولی با مدل 2022 میلادی دارد.

این شاسی‌بلند اقتصادی در تست تصادف از بغل نیز به طور کامل چپ می‌شود و ستون های B آن آسیب شدیدی می‌بیند که منجر به باز شدن کامل یکی از درب ها می‌شود.

مسئولان لاتین NCAP توضیح داده‌اند که یکی از اصلی‌ترین تفاوت بین دو نمونه تولیدی رنو و داچیا عدم استفاده از پنل‌های استاندارد و عدم استفاده از ایربگ محافظ سر در نمونه تولیدی با آرم رنو است.

در پایان این تست، رنو داچیا داستر با کسب نمره 29.47 برای سرنشینان بزرگ سال،  نمره 22.93 برای کودکان، 50.79 برای عابرین پیاده و 34.88 برای بخش سیستم های کمک ایمنی صفر ستاره ایمنی در مجموع دریافت کرده است.

در نتیجه نشت سوخت، موسسه لاتین NCAP به رنو دستور داده تا تمامی محصولات تولیدی از نسل دوم داستر ساخت کشور برزیل را فراخوان بزند.

در حال حاضر نسل فعلی داچیا داستر در تست یورو NCAP 3 ستاره ایمنی دریافت کرده‌است.

با این وجود مسئولان برزیلی رنو با اعلام این که محصول تولیدی آنها دقیقا مشابه با همان محصولی است که توانسته 4 ستاره ایمنی را کسب کند. دلیل کسب صفر ستاره ایمنی در تست جدید، ارتقای پروتکل ها است که باعث شده تا امتیاز نهایی این محصول متفاوت از گذشته باشد.

در حال حاضر داچیا داستر به صورت استاندارد از ESP، تشخیص نقطه کور، دوربین با دید چندگانه و...بهره می‌برد که طبق قانون نیز باید به طور اجباری بر روی خودروها نصب شود.

رنو داچیا داستر یکی از محصولات پر طرفدار در کلاس خود به شمار می‌رود و به نسبت برچسب قیمتی عملکرد برجسته‌ای از خود بر جای گذاشته است.

مدل فیس لیفت با قوای محرکه جدید نیز تحت مدل 2022 در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

داچیا داستر یکی از محصولات پسا برجامی است که نسل دوم آن قرار بود در کشور ما نیز تولید شود و با برچسب قیمتی زیر 100 میلیون تومان عرضه شود. گرچه پس از خروج آمریکا از برجام و رسیدن قیمت پراید به 150 میلیون تومان، انتظار می‌رود که در صورت تولید این محصول در کشور ما با برچسب قیمت 1 میلیاردی به بازار عرضه شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • saeed6070
    saeed6070 | ۹ شهریور ۱۴۰۰

    بگین ناکارآمدی مدیران

  • saeed6070
    saeed6070 | ۹ شهریور ۱۴۰۰

    چرا میگین پس از خروج آمریکا از برجام

مطالب پیشنهادی