ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نخبگان اهل افغانستان در پارک فناوری پردیس پذیرش می‌شوند

با توجه به ناپایداری شرایط سیاسی و اجتماعی در کشور افغانستان و در جهت یاری به آن‌ها برای ادامه فعالیت‌­های حرفه‌­ای خود در حوزه فناوری و نوآوری و در راستای اهداف بین‌­المللی و دیپلماسی فناوری ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۱:۴۵

با توجه به ناپایداری شرایط سیاسی و اجتماعی در کشور افغانستان و در جهت یاری به آن‌ها برای ادامه فعالیت‌­های حرفه‌­ای خود در حوزه فناوری و نوآوری و در راستای اهداف بین‌­المللی و دیپلماسی فناوری این مجموعه، پارک فناوری پردیس فرصت­‌های محدودی را برای جوانان نخبه و کارآفرین افغانستانی برای کارآفرینی و تاسیس استارتاپ یا اشتغال در شرکت­‌های فناور مستقر در پارک با شرایط و امکانات ویژه فراهم کرده است.

خاطرنشان می‌­سازد حضور شرکت‌­ها و استارتاپ‌­های تاسیس شده توسط شرکت­‌های خارجی در پارک‌ها و بین المللی سازی فعالیت و بازار شرکت‌ها از اهداف تاسیس پارک‌ها در جهان محسوب می­‌شود. در حال حاضر نیز ده‌ها نیروی خارجی در شرکت‌های پارک مشغول به کار هستند و 7 شرکت نیز دارای سهامداران خارجی هستند.

از فرصت های موجود برای نخبگان افغانستانی می‌توان به انتقال یا تاسیس استارتاپ در حوزه فناوری و نوآوری در پارک فناوری پردیس و اشتغال به کار در شرکت‌­های فناور مستقر در پارک فناوری پردیس اشاره کرد.

امکانات و حمایت‌ها

حمایت‌ها و امکاناتی که پارک پردیس برای نخبگان افغانستانی در نظر گرفته به دو دسته برای متقاضیان تاسیس یا انتقال استارتاپ و برای متقاضیان اشتغال به کار در شرکت‌ها تقسیم بندی می‌شود.

فضای کاری رایگان به مدت یکسال در فضای کاری اشتراکی پارک، اسکان رایگان به مدت سه ماه در یکی از خوابگاه‌­های دانشجویی اطراف پارک، تسهیل در اخذ ویزا از کنسولگری­‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و همچنین کارت اقامت، تسهیل در امور قانونی مربوطه از جمله ثبت شرکت، اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی، صدور معرفی نامه دریافت پروانه اشتغال اتباع خارجی برای کارکنان افغانستانی شاغل در استارتاپ، ارائه خدمات و حمایت­‌های تجاری­‌سازی پارک فناوری پردیس از جمله حمایت‌هایی است که برای متقاضیان تاسیس یا انتقال استارتاپ در نظر گرفته شده است.

تسهیل در اخذ ویزا از نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان و همچنین اخذ کارت اقامت وصدور معرفی نامه برای دریافت پروانه اشتغال اتباع خارجی در ایران از امکانات در نظر گرفته شده برای متقاضیان اشتغال به کار در شرکت‌ها است. همچنین امکان معرفی متقاضیان متناسب با فرصت‌های شغلی و رزومه افراد به شرکت‌های عضو پارک و شعب آن در نظر گرفته شده است.

نحوه اقدام

متقاضیان تاسیس استارتاپ در پارک فناوری پردیس لازم است فرم درخواست را دانلود و تکمیل کرده و همراه با مدارک به ایمیل پارک به آدرس info@techpark.ir ارسال نمایند. تصویر پاسپورت اعضای تیم، رزومه افراد تیم، تصویر مدرک تحصیلی افراد تیم، کاتالوگ، بروشور یا هر توضیحات تکمیلی درخصوص استارتاپ خود (در صورت وجود)، تصویر ثبت اختراع، گواهینامه، جوایز علمی و … (در صورت وجود) از مدارک مورد نیاز است. لازم به ذکر است عنوان ایمیل بایستی «پذیرش کارآفرینان افغانستان» باشد.

متقاضیان اشتغال در شرکت‌های پارک نیز لازم است فرم درخواست را دانلود و تکمیل کرده و همراه با مدارک خود به ایمیل پارک به آدرس info@techpark.ir ارسال کنند. تصویر پاسپورت متقاضی، رزومه، تصویر مدرک تحصیلی، تصویر ثبت اختراع، گواهینامه، جوایز علمی و … (در صورت وجود) از مدارک مورد نیاز است. همچنین بایستی عنوان ایمیل «پذیرش نخبگان افغانستان» باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • mos99
  mos99 | ۱۶ شهریور ۱۴۰۰

  خیلی حرکت خوبیه و بهترش اینه که نخبگان خودمون هم نگه داریم

 • realtime
  realtime | ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

  خوبه به هر حال به حمایت احتیاج دارن با این حال این مسئولا پیگیر این باشن که نخبه های ما شرایط خوبی تو ایران داشته باشن که نرن خارج(البته منظورم این نیست که شرایط رفتن رو سخت کنید، شرایط موندن رو بهتر کنین)

 • Ali Reza
  Ali Reza | ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

  شمام دلتون خوشه از مجبوری میان، وگرنه چرا نرن کشورهای اروپایی آمریکایی کنار اینکه تحصیل میکنن، اقامت و تابعیت همون کشور رو هم میگیرن با بهترین امکانات

مطالب پیشنهادی